V sobotu se otevřou dveře pražské zoo a Divoké zahrady v Hostivaři se speciálním programem ke Světovému dni divoké přírody. Zoo Praha připravuje program zaměřený na problematiku osvěty v ochraně velkých kočkovitých šelem. Organizátoři programu připravují komentované krmení kočkovitých šelem, které obvykle přiláká nejvíc diváků. Při té příležitosti bude také předán dárek mláďatům geparda.

Zapojí se i zahrada v Hostivaři

Návštěvníci se budou moci informovat o problematice ničení přirozeného prostředí těchto šelem, pytlačení a nelegálním obchodu. Pro malé i velké bude připraven kvíz o drobné odměny. Letos poprvé se ke Světovému dni divoké přírody přidá i Divoká zahrada v Hostivaři.

Ta je v zimě běžně zavřená, ale při této příležitosti se veřejnosti výjimečně otevře. „Na samoobslužných stanovištích budou pro návštěvníky připraveny kvízové otázky,“ uvedla k programu koordinátorka projektu Kateřina Swólová a doplnila, že návštěvníci budou moci nechat ve speciálních koších jídlo pro zvířata. Krmit zvěř v ohradách ale nebude možné po špatných zkušenostech z minula.

Světový den divoké přírody vyhlásila Organizace spojených národů v roce 2013 a každoročně spadá na 3. března.

Světový den divočiny v Praze

Kdy: sobota 3. března 2018
Téma: Velké kočky: predátoři v ohrožení
Kde: Zoo Praha Adresa: U Trojského zámku 3/120, Praha-Troja
Program: 10.00 - 16.00 Informační stánek s kvízem
14.00 Komentované krmení kočkovitých šelem
14.45 Předávání dárku geparďatům spojené s odborným komentářem
Otevírací doba: 9.00 - 16.00