Možná už
 v létě letošního roku by se z pozemku u řeky nedaleko Rybářů, od vinařství směrem k přístavu, stal letní areál, kde by se návštěvníci slunili a věnovali sezonním sportům. Mělničané by se tak po letech vrátili 
k řece. Město by mohlo získat dotaci asi na polovinu nákladů na záměr za skoro šest milionů korun.

Na posledním zasedání ale po krátké debatě následovalo hlasování, při kterém koaličním politikům scházel k prosazení Slunečních lázní jediný hlas. Záměr sice podpořilo svými hlasy deset zastupitelů, čtyři byli proti a dva se zdrželi hlasování, podle zákona je ale ke schválení usnesení nezbytná nadpoloviční většina všech členů samosprávy, nikoli těch přítomných.

V době povodní aktivní zóna

K výtkám opozice ke Slunečním lázním patřila především lokalita přímo na břehu řeky, které je v době povodní aktivní zónou. Podle mělnického starosty Ctirada Mikeše by sportovní prvky velká voda neohrozila a dva kontejnery, se sociálními službami 
a zázemím pro správce, by byly v rámci protipovodňových opatření stejně jako všechny další možné překážky z aktivní zóny odklizeny.

Starosta rovněž připomněl, že Sluneční lázně mají navazovat na veřejné přístaviště pro malé lodě, které by v Mělníku mohlo vzniknout v příštím roce. Podmínkou Ředitelství vodních cest je přitom zajištění a provozování společného sociálního zázemí městem. 

Mezi opoziční nápady rovněž patřilo, aby se peníze na záměr u Labe na pozemku, který má město v nájmu, přesunuly na hřiště na Podolí nebo dokonce do Junkových sadů v Mlazicích, kde má radnice v příštím roce koupit část plochy.  K nechuti opozice podpořit záměr na cizím pozemku Ctirad Mikeš vysvětlil, že pronájem, nezbytný kvůli přístavnímu molu, má město na dobu dvaceti let.

Čtěte také: Řeky v Čechách ožijí. Turisty se pokusí přilákat na nová přístaviště