„Tygr Rocky je maskotem naší zoo a jedním z největších lákadel pro návštěvníky. Ti si oblíbili i naší lví slečnu Elsu, která letos slaví už šesté narozeniny. Ošetřovatelé jim v sobotu na přilepšenou dají jejich nejoblíbenější kus masa," řekl ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

„Návštěvníkům při komentovaném krmení navíc prozradí, co mají naše šelmy nejraději. Zájemci se dozvědí i to, co jim příliš nevoní. I tygři a lvi si, stejně jako lidé, v jídle pečlivě vybírají," dodal Korec.

Šestitýdenní sčítání zvířat

Sobotní oslava narozenin je letošní další větší akcí pro veřejnost. Hlavní sezonu Zoo Tábor odstartuje o tři týdny později - v pátek 25. března - velikonočním vítáním jara. Zahájení hlavní sezony je naplánováno už na Velký pátek, který je letos poprvé státním svátkem. Během této akce zoo vyhlásí vítěze šestitýdenního sčítání zvířat.

Od zahájení bude zoologická zahrada otevřena denně od 9 do 18 hodin. Do té doby platí otevírací doba každou sobotu a neděli od 9 do 16 hodin. Po oba dva dny je připraveno několik komentovaných krmení. Jejich přesný rozpis je ZDE.

Vybrané akce Zoo Tábor v roce 20165. března: Narozeniny tygra Rockyho a lvice Elsy
25. března: Velikonoční vítání jara - zahájení sezony
23. dubna: Oslava Dne Země
14. května: Máme rádi zvířata
3. června: Noc snů
2. července: Zahradní slavnost - 1. narozeniny Zoo Tábor
29. července: Mezinárodní den tygrů
13. srpna: Narozeniny lva Simby
26. srpna: Mezinárodní den psů - soutěž o nejhezčího oříška
22. října: Oslava Dne stromů
31. října: Halloween
5. prosince: Mikulášská nadílka
prosinec: Advent v zoo

Čtěte také: Zoo Tábor chce do konce roku 2016 přivítat 100 tisíc návštěvníků