Dva muži ozbrojení pistolí vtrhli do prodejny v úterý necelou hodinu před polednem. Podle slov policejní mluvčí Soni Budské přeskočili prodejní pult a v zadní místnosti pod hrozbou namířené pistole donutili prodavačku sednout si na židli. Ženu svázali, naštěstí jí neublížili. „Z prodejny muži odcizili šperky za téměř dva miliony korun. Poté opět přeskočili prodejní pult a utekli," přiblížila Budská okolnosti činu.

Už krátce po přepadení Vinčálek Deníku řekl, že pachatelé zřejmě přijeli a odjeli Fordem Mondeo ve verzi combi. „Auto mělo tmavě zelenou barvu se stříbrnými doplňky," konstatoval Vinčálek. Podle vyjádření svědků měl vůz namontované registrační značky s pravděpodobnou kombinací znaků 9A9 3692 nebo 9A6 3657.

„Muži jsou podezřelí ze spáchání zločinu loupeže, za což jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let," připomněla mluvčí Budská. Než se začne soudit, je ale nejprve zapotřebí pachatele vypátrat. Právě v tom by podle policejních detektivů mohla být nápomocna veřejnost: jeden z pachatelů je totiž na kamerovém záznamu z prodejny celkem dobře k poznání. „Žádáme případné svědky, kteří by mohli podat jakékoliv informace k oběma mužům i vozidlu, aby zavolali přímo středočeským kriminalistům na mobilní telefon 602 748 731 nebo se obrátili na linku tísňového volání 158," uvedla Budská.