Na počátku víkendu kriminalisté požádali o pomoc veřejnost. Ačkoli to v podobných případech nebývá obvyklé, současně s výzvou ke spolupátrání zveřejnili na policejním webu i záběr přibližující místo činu. I tento krok leccos vypovídá o aktuálním stavu šetření policejních detektivů.

Pachatel vnikl do domku své oběti v obci Potěhy 22. ledna hodinu po půlnoci. Nejdřív bouchal na okno a poté na dveře. Když se dostal dovnitř, přišel šokující útok. „Dej sem peníze,“ zařval agresor – a sterého muže praštil lopatou do obličeje. Následky jsou vážné: nejenom několik tržných ran, ale i zlomenin.

Grázl však zřejmě nebyl takový tvrďák, jak se snažil předstírat. Když se zraněný muž sražený na zem snažil volat o pomoc, útočník se vylekal. Z místa činu utekl, aniž by cokoli ukradl.

Policie přivítá jakékoli informace, které by mohly přispět k odhalení pachatele brutálního útoku a k jeho dopadení. Svědci se mohou ozvat na známé číslo bezplatné linky tísňového volání 158, kontaktovat přímo kriminalisty prostřednictvím čísla mobilního telefonu 722 784 790 nebo své poznatky ohlásit na kterékoli policejní služebně.