„Přestavba půdních prostor hlavní budovy líbeznické školy uzavírá šestiletý boj o nová místa v základní škole pro děti z Líbeznic a okolí. Kapacitu se podařilo zvýšit z původních 450 žáků na nynějších 1020," uvedl Kupka.

Jedno žákovské místo stálo 208 tisíc

Výstavbu umožnila dotace od ministerstva financí a příspěvky spádových obcí Bašť, Měšice, Předboj a Nová Ves, přispěly také Bořanovice. Stavební práce začaly loni v červenci.

„Hledali jsme nejlepší a také ekonomicky nejvýhodnější řešení, jak školu rozšířit. Jedno žákovské místo stálo v upravených prostorách 208 tisíc. Průměrná cena v případě nových budov škol se pohybuje mezi 254 tisíc a 400 tisíc korunami," uvedl architekt Jan Hájek.

Žáků líbeznické školy v posledních letech přibylo 

Nové prostory využijí i žáci základní umělecké školy. Jedna z učeben bude sloužit pro výuku výtvarné výchovy a jako prostor pro výtvarné obory základní umělecké školy.

Žáků líbeznické základní školy v posledních letech rapidně přibylo. Důvodem je velká výstavba v okolí Prahy. Počet obyvatel Líbeznic se za posledních 15 let zdvojnásobil, nyní má obec zhruba 2600 obyvatel. Podle demografické prognózy může počet obyvatel do roku 2020 překročit hranici 3000.

Čtěte také: Stát bude platit školy asi podle počtu odučených hodin, ne žáků