Stávající promítací technika je zastaralá a současné snímky už se na ní promítat nedají. Vedoucí neratovického kina Milan Poříz připomněl, že zapůjčení moderní techniky by bylo drahé a nevyplatilo by se. „Stálo by nás to asi čtvrt milionu korun, navíc by bylo nutné zrekonstruovat zázemí, promítací kabinu," vysvětlil.

Zároveň dodal, že původně chtěl kino otevřít alespoň na několik dní, na programu měl být nejnovější díl z filmové série Básníci a pár divácky oblíbených snímků. Nakonec však z tohoto plánu sešlo. 
„I Básníky už by nám dodali v digitální verzi, což je nám k ničemu," poznamenal Milan Poříz.

Příjemná letní scéna

Neratovická starostka Lenka Mrzílková pak uvedla, že bez ohledu na to, zda se letní kino ještě někdy otevře, areál zůstane zachovaný. Mohl by sloužit jako letní scéna například pro hudební festivaly. „Návštěvnost kina byla v posledních letech poměrně nízká, areál ale rozhodně udržíme," připomněla.

Milan Poříz navíc doufá, že sezona 2014 nebyla poslední, kdy se v letním kině promítaly filmy. „V městském kině máme k dispozici šest let starou digitální techniku. Pokud bychom za pár let pořizovali novou, mohli bychom tu stávající přesunout právě do letního kina," uvedl.

Jediným funkčním letním kinem na Mělnicku, které nabízí současnou filmovou tvorbu, tak zůstává kino 
u fotbalového hřiště v tišické části Chrást. Promítá se tam obvykle v sobotu po setmění po celé letní prázdniny.

Čtěte také: Více než sto let navštěvují Pražané biograf, vůbec první otevřel kouzelník