Mistr světa v dřevorubeckém sportu Martin Komárek tu před zraky diváků vytvoří sochu kozla, maskota místního pivovaru. Návštěvníci se tak mohou těšit na kumšt řemesla řeznického, dřevořezbářského, ale i kovářského či košíkářského, a především na znamenitou zábavu a poctivé pivo Velkopopovický Kozel.

Z řeznického řemesla nebude letos v areálu pivovaru chybět k ochutnávce šunka od kosti, jitrnice, jelítka, klobásky, polévka zvaná prdelačka, sulc, škvarky, tlačenka, ovar, ale ani vyhlášený popovický zabíjačkový guláš, řeznická sekaná a spousta dalších specialit. Bourání vepřového masa a plnění jitrnic a jelit se ujmou firmy Hudera a syn a Řeznictví Vítek.

Vůni i chuť zabíjačkových pokrmů doprovodí pekařské produkty od místních výrobců a především pivo Velkopopovický Kozel. Pořadatelem celé akce je tradičně Pivovar Velké Popovice, Obec Velké Popovice a Mikroregion Ladův kraj.

Kromě představení řeznického řemesla je pro návštěvníky připraven po celou dobu bohatý program. Od 10:30 hodin se zájemci mohou vydat na prohlídku pivovaru s ochutnávkou nefiltrovaného piva Velkopopovický Kozel a návštěvu živého maskota kozla Oldy. O hudební program se postarají učitelé ZUŠ Velké Popovice a k tanci i poslechu zahraje rock i country pražská hudební skupina Neurol Band.

Dřevorubec vyřeže pilou sochu kozla

„Zlatým hřebem celého programu se stane ve 13 hodin umělecká show, při níž mistr světa v dřevorubeckém sportu Martin Komárek pomocí motorové pily vyřeže z kusu dřeva sochu kozla, symbol pivovaru a značky.

Popovice při této tradiční akci ožívají půvabnou ladovskou poetikou, lidovými zvyky, řemeslnou zručností a především bujarou zabíjačkovou náladou, kterou by si lidé o předjarním víkendu rozhodně neměli nechat ujít," láká na tradiční popovickou slavnost Jaroslav Hacko, manažer Pivovaru Velké Popovice.

V rámci doprovodného programu obohatí kolorit masopustního veselí také výstava výtvarných prací ZUŠ Velké Popovice. Završit odpoledne mohou návštěvníci nákupem suvenýrů a praktických dárků v stylovém Kozlím obchůdku. Přilehlá restaurace Kozlovna bude návštěvníkům k dispozici po celý den. Vstup na akci je zdarma.

Velkopopovický Kozel letos oslavil úspěch i v rámci prestižní soutěže Zlatý pohár Pivex Pivo 2014, kde triumfoval hned v několika kategoriích.

Kromě absolutní ceny Champion si vysloužil také zvláštní ocenění Privilegium 11 v kategorii jedenáctistupňových piv a nejvyšší příčku obsadil i v kategorii světlých ležáků.