„Svatební dekorace budou mít na letošním Květinovém dni mírnou převahu, neznamená to ale, že ostatní návštěvníci přijdou zkrátka,“ podotýká pořadatelka akce, floristka Martina Krátká, podle které může být Květinový den příjemným výletem pro celou rodinu.

Nejen květiny, ale také jídlo nebo auta

Podle Krátké bude pro návštěvníky vedle inspirací k pokoukání připravena také spousta věcí k ochutnání. „Nádvoří zaplní stánky s nabídkou lokálních produktů - pečivo, koláče, sýry, bylinkové likéry, ale třeba i ručně vyráběné šperky,“ přibližuje Krátká.

Kromě stánků se na nádvoří budou jako kulisa vyjímat také auta - historické veterány - která se během dne rovněž dočkají speciální svatební dekorace.

Kytice se budou dražit

Zámecké pokoje a sály na celý den ozdobí květinové dekorace či svatební tabule. Oko návštěvníka zaplesá i nad květinovým obloukem, svatebními šaty a k nim vhodně vybranými kyticemi či nad pestrou nabídkou šperků, prstýnků či svatebních dobrot. „V Zrcadlovém sále pak budeme v průběhu odpoledne květiny i aranžovat,“ připomíná Krátká.

Součástí programu Květinového dne bude odpolední charitativní dražba svatebních kytic, jejíž výtěžek půjde na provoz Rodinného centra Dobříšek. „Připraven je také doprovodný program pro děti a v neposlední řadě se návštěvníci Květinového dne mohou těšit i na novou výstavu dřevěných loutek, která je od dubna k vidění v prostorách zámecké expozice,“ podotýká Marika Kokešová ze zámku Dobříš.

Rokokový zámek nacházející se nedaleko od Prahy „rozkvete“ v sobotu 17. května od 11 do 17 hodin. Plné vstupné na Květinový den je 130 korun, děti do 10 let mají vstup zdarma.