Reaguje tak na pochvalné i negativní reakce na dva a půl metrů vysoké, většinou válcové drátěné konstrukce osázené květinami, které jsou nepřehlédnutelné. Na začátku léta zapříčinily bouřlivou debatu na facebooku. A Nwelati reaguje i na investice do oprav chodníků, které dosahují desítek milionů korun.

Například v Čejeticích investuje město kolem šesti milionů korun, letošní oprava Koněvovy ulice v Boleslavi pak navíc „pohltila“ devět milionů.

Do konce roku chce město dát do pořádku většinu chodníků v části Dubce. Také na Sahaře práce pokračují, už stály přes 2 miliony korun.

„Jde o to, že chodníky jsou mnohde v dezolátním stavu a chůze po nich je nebezpečná, problémy mají maminky s kočárky, vozíčkáři. A údržba není snadná,“ uvedl primátor Raduan Nwelati. Ten ve čtvrtek podepsal smlouvu na opravu chodníků a komunikací v městské části Podlázky za 3,8 milionu korun.

Na opravu čeká část boleslavské Havlíčkovy ulice, kde teď vzniká cyklostezka.

Omezení na řidiče i chodce brzy čeká v jedné z hlavních boleslavských ulic, Jana Palacha, konkrétně mezi třídou Václava Klementa a Radoučí. Tato velká rekonstrukce se připravuje.