Primář Doubravský řekl, že dětské oddělení bylo sice krátce z personálních důvodů částečně uzavřené, ale nyní už jede v normálním režimu. O krizi v minulosti informovaly místní Slánské noviny. Skutečnost je dnes tedy už nyní jiná a rodiče dětí nemusí mít obavy z toho, že by jejich ratolestem nebyla ve Slaném poskytnuta adekvátní pomoc.


Přesto pravdou zůstává, že pediatrů je trvalý nedostatek a do služeb v nemocnicích se nehrnou. Stejně tak ubývá zájem studentů o tento náročný a v minulosti tolik atraktivní obor. Slaňáci proto doufají, že se přestálá krize záhy opět nevrátí a kvalitní péče bude zajištěna.

„Po Slaném se šířily poloviční informace. Uzavřena byla jen část oddělení, na novorozeneckém fungovalo vše normálně v nepřetržitém provozu. Chvilku jsme pouze nepřijímali velké děti a kojence. Všechno už je za námi a fungujeme normálně na sto procent," ujistil primář Doubravský.


Jaká bude situace v dalších týdnech a měsících nikdo z managementu zdravotnického zařízení nedokáže předvídat. Stejně jako v jiných špitálech v zemi, nejsou totiž prognózy nijak růžové. Jak potvrdil ředitel slánské nemocnice Jiří Šimák, nedostatek doktorů je i v jiných odděleních.

Z tohoho důvodu je nyní částečně omezený provoz v anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) a stejně tak i v jedné stanici interního oddělení. Vzhledem k tomu, že nemocnice funguje jako jeden organismus a provázaný celek, bez jednoho nelze dlouhodobě udržet druhé. Ve Slaném jsou nadále plánovány i letní uzavírky z důvodů malování.