V první fázi mohli - po dobu téměř pěti měsíců - pro své favoritky hlasovat čtenáři. Ženy s nejvíce hlasy postoupily do užší desítky, ze které pak vybírala odborná porota.

Kristina Hovorková se díky hlasům od čtenářů - a především díky pilně hlasujícím seniorům - umístila s počtem hlasů na pátém místě. Porota pak ocenila právě její projekt a Kristinu Hovorkovou jako Ženu roku.

Ne příliš populární téma

Bylo pro Fit senior velké překvapení, že porota vybrala ženu, která se věnuje (bohužel) ne příliš populárnímu tématu seniorů. Získávání finančních prostředků v této oblasti je nesmírně těžké a organizace Fit senior doufá, že tato medializace přivede další partnery, kteří pomohou s rozšířením aktivit pro tuto často opomíjenou skupinu.

„Je skvělé, že si dámský, módní časopis všiml dobré práce naší organizace a hlavně seniorského tématu. Věříme, že tímto krokem se o seniorech začne mluvit zase o trochu více, že budou respektovanou, chráněnou a podporovanou skupinou," řekla Kristina Hovorková.

Součástí výhry bylo zveřejnění rozhovoru v časopisu Žena a život, ve kterém Kristina hovořila o poslání organizace Fit senior, své cestě k seniorům a hlavně reprezentuje Příbram. Přibližně 65 tisíc čtenářů se tak dozví o aktivních seniorech z Příbrami.