U hasičů už záchranáři našli zázemí ve strašnické stanici, do budoucna se počítá se společným působením hasičů a zdravotnických záchranářů také v Holešovicích (tam však až po vybudování nové hasičské stanice).

Lepší pokrytí Prahy 5

Výjezdové stanoviště v Radotíně poskytne záchranářům moderní zázemí, napomůže také lepšímu pokrytí přilehlé oblasti Prahy 5 i zkrácení dojezdových časů. Ředitel pražských záchranářů Petr Kolouch počárá s tím, že do pěti let by se počet základen vhodně rozmístěných po celé Praze měl vzrůst na 25 – a možná i na 26 (loni jich pražská záchranná služba měla 18, letos se počet zvyšuje na 21).

Změny považuje za potřebné, protože se Praha mění – a to jak z hlediska potřebnosti zásahů v různých lokalitách, tak především z pohledu průjezdnosti ulic. Většinou sanitky v metropoli dorazí na místo události do osmi minut od zavolání, přičemž záchranáři mají povinnost stihnout to do dvaceti minut.

Kamýckou ulici čeká dlouhá uzavírkaPraha-Suchdol - O prázdninách se zhorší dopravní průjezdnost Suchdola. Páteřní komunikace městské části Kamýcká se totiž na delší dobu zavře. Ulice bude neprůjezdná od úterý 11. července do pátku 1. září 2017 pro veškerý provoz, a to v úseku od Brandejsova náměstí po ulici Kosovu. Pro automobily tak bude průjezd Suchdolem od Horoměřic a Statenic omezen objízdné trasy povedou přes Roztoky a Horoměřice. Pro místní dopravu jsou objízdné trasy vedeny přes Výhledy ulicemi Kosova a K Horoměřicům a přes Starý Suchdol ulicemi Dvorská, Pod Rybníčkem a Suchdolská. Uzavírka omezí i autobusovou dopravu. Podrobné informace zájemci naleznou na webu městské části.

Nová škola dá před znalostmi přednost dovednostemRozšířenou nabídku vzdělávacích možností budou mít po prázdninách školáci z Prahy 4. V budově s historickým označením „obchodní akademie" ve Svatoslavově ulici, kde nyní fungují Humanitní gymnázium Americká akademie, bude od září nově působit také základní ScioŠkola. Vzdělávací instituce, ve které se neznámkuje, nabídne neobvyklé pojetí výuky: bez důrazu na množství osvojovaných znalostí, ale se zaměřením na dovednosti informace vyhledávat, samostatně tvořivě pracovat a na schopnost rychle zvládat nové podněty. Chce tedy nabízet právě to, po čem poptávka na trhu práce. Nejde však o výběrovou školu, která by byla učena jen dětem s mimořádným nadáním.

Na Kulaťáku se otvírá problematická plážPraha 6 – Vítězné náměstí dnes od 15 hodin obohatí písečná pláž č. 6. Projekt městské části přináší doprostřed náměstí volnočasový prostor s pétanquem, beachvolejbalovým hřištěm, brouzdalištěm, skákacím hradem, ping pongem a stánkem s občerstvením. Slavnostní otevření areálu láká na živou hudbu, fire show či exhibici volejbalistek. Pláž bude fungovat až do 30. září. V provozu bude od neděle do čtvrtka, od 10. hodiny ranní do 22. hodiny večerní. Každou sobotu ale musí ustoupit tradičním a oblíbeným farmářským trhům. Prostor se tak v pátek odklidí a v sobotu odpoledne po skončení trhů se opět na místo naveze písek. Na projekt, který již sklidil řadu kritiky, městská část vyhradila přibližně půl milionu korun.