Příznaky otrávení se projevují velmi silným zvracením, krvácivými průjmy, selháním zažívacího traktu a nakonec smrtí. Nejrizikovějšími oblastmi jsou park u knihovny, parčík u CMC a břeh Labe u zdymadel. Na možné otrávení mazlíčků upozornili místní občané na facebookových stránkách. První případ zabitého psa byl zjištěn již v polovině července. Pachatel nebyl stále dopaden.

Zájemci se stanou na den farmářiFarmářské odpoledne započne na dvorku naproti hlavní budově Muzea Říčany dnes od 16 hodin. Příchozí si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet, jak mlátit cepem obilí nebo jak umlít mouku na ručním mlýnku. Organizátoři představí i výrobu domácího másla v pravé dřevěné máselnici a výrobu bylinkového másla z bylinek ze zahrádky. Zájemci se budou moci postarat také o zvířátka na dvorku. Společně se bude krmit drůbež a králíci. Nakonec bude možnost podívat se i do kurníku. Vstupné na akci zahrnuje jak vstup na výstavu Společenský život hmyzu, tak návštěvu expozice Dobrodružství v zahradě.

I s miminkem se dá cvičitCvičení s kočárky je naplánováno na každý čtvrtek od 10 do 11 hodin. Lekce nabízí přeběhy a další aktivní přesuny s kočárkem tak, aby kurz zvládla každá maminka. Během pomalého běhu se i posiluje s vlastní váhou. Samozřejmostí je také úvodní zahřátí a rozhýbání, stejně jako závěrečný strečink. Všechny zájemkyně se scházejí v parku u Chodovské tvrze u bludiště. Nutné je si 24 hodin předem zarezervovat místo.

Hledají se dobrovolníciFestival Prague Pride hledá dobrovolníky a dobrovolnice, které se budou podílet na přípravě festivalu. V tuto chvíli organizátoři potřebují pomoct s roznosem festivalových programů a speciálních kondomů po pražských podnicích. Zájemci mohou psát na e-mail dobrovolnici @praguepride.com. Událost Prague Pride začíná příští týden v pondělí a potrvá až do neděle 14. srpna. Hlavním krédem letošní akce je slovo MILUJU.

Kam za kulturou

Metropolitní jazz bandNa co jiného zajít do Reduty než na kvalitní jazz? Ten sem zítra večer dorazí díky kapele s příznačným názvem Metropolitan jazz band. Skupinu před 44 lety založil trumpetista Josef Krajník, který dodnes patří k jejím členům. Během koncertu nabídne kapela svůj klasický repertoár, který tvoří skladby od Armstronga přes Handyho až po Gershwina. Metropolitan jazz band totiž tvůrčím způsobem zpracovává a svými improvizačními schopnostmi obohacuje nejrůznější jazzové směry.

Cirkusová laboratořPo deset dnů bude na pražském Karlíně stát cirkusové šapitó, které se stane domovem souboru Cirkus Laboratorium. Ten zde od 5. do 8. srpna plánuje sehrát vždy od 20 hodin sérii představení. Vystoupení jsou nazkoušená jen částečně. Výsledný tvar tak představení dostane až přímo v šapitó před diváky, a to na základě improvizace

Zažít město jinakVeřejná prostranství tuzemských měst po roce opět nebývale ožijí. 17. září se totiž uskuteční 11. ročník sousedských slavností Zažít město jinak. Ulice, parky a náměstí po celých Čechách si vezmou do parády místní obyvatelé a organizace a vdechnou jim více života.

Ilustrace a kolážeRozsahem nevelkou, ale jinak velmi zajímavou výstavu v těchto dnech připravuje Galerie Millennium na Malé Straně v Praze. Vernisáž je v plánu 9. srpna od 18 hodin. Od středy 10. srpna pak bude přehlídka přístupná i pro širokou veřejnost. A čí práce vlastně představí? Malíře, kreslíře a karikaturisty Jiřího Kalouska. K vidění na výstavě bude výběr jeho více či méně opomenutých ilustrací, koláží a kreseb z doby minulé. 

Čtěte také: Obchvat Čelákovic za 190 milionů korun chce kraj postavit v roce 2018