Stavební práce na propojce by měly začít v září roku 2020 a budou rozděleny do tří etap. Poslední má být hotová do konce roku 2023.

„Věřím, že se nám konečně podařilo najít přijatelné řešení, které bude pro okolní obce představovat co nejmenší možnou zátěž. Ze strany obce Středokluky již nebyly zásadnější připomínky, stejně tak i od vlastníků dvou firem, mezi jejichž budovami trasa napojení povede," uvedl po jednání hejtman Miloš Petera.

Blíže k úspěšné realizaci

Projekt spojky mezi dálnicemi D7 a D8 za 4,5 miliardy, který má významně ulehčit život obyvatelům měst a obcí na trase velmi frekventované silnice II. třídy číslo 240 a dalších silnic II. a III. tříd v severozápadní části Středočeského kraje, je tak blíže k úspěšné realizaci. V této chvíli prochází meziresortním připomínkovým řízením a vláda by jej měla schválit do konce března.

Nová silnice urychlí například dopravu mezi Prahou-západ a Mělnickem a také uleví od dopravního ruchu Kralupům nad Vltavou. Na stavbu byly vyčleněny prostředky se Státního fondu dopravní infrastruktury.

Čtěte také: Pražský okruh se nedaří dostavět, na severu se rýsuje alternativa