Opozice byla výslednou podobou koncepce zklamaná. „Pokud je pozice předsedy komise pro majetek uvolněná a placená, čekali jsme něco více, než jen tři stránky informací," řekl Tomáš Havlíček (ODS).

Opozice ale nepřehlasovala většinu a návrh koncepce byl přijatý. „Musíme se od něčeho odpíchnout a tohle je správný krok. Sice nevím, jaký bude další, ale věci se musí měnit," sdělil bývalý hejtman Josef Řihák (ČSSD).

V předkládaném materiálu není uvedená přesná tržní hodnota zbytného majetku Středočeského kraje. Důležité je to, že peníze z rozpočtu kraje putují na udržování stávajících objektů, což je ztrátové.

Návrh si vedení 
kraje prosadilo

„Středočeský kraj si platí inzerci v novinách, kde vedení stříhá pásky, ale nikde nevidím inzerát na prodej objektů," podivoval se Jan Skopeček (ODS).

Pavel Hubený na to reagoval tím, že inzeráty jsou na úřední desce fyzicky 
i na webové stránce i na vývěsce realitních kancelářích.

Mezi majetkem, které hodlá vedení prodat, je kromě zmiňovaného Frymburku také zámek Buštěhrad nebo domov pro seniory v Brandýse nad Labem. Podle hejtmana Miloše Petery jde celkem o 1050 budov plus další pozemky.

„Vadí mi, že v materiálu máme pouze seznam majetku určeného pro prodej. Doufám, že si schválení konceptu nevysvětlujeme tak, že všechny tyto nemovitosti nabízíme 
k prodeji," zamyslel se Věslav Michalik, předseda klubu TOP 09 a STAN.