Na pražském přírodním koupališti Džbán se majitelé rozhodli rozšířit možnosti sportovního vyžití, ale také vylepšit zázemí.

„Loni jsme zrekonstruovali toalety, byly staré přes 40 let a bylo to opravdu třeba. Nově máme také dva vleky na wakeboard, půjčovnu paddleboardů a stavíme nové dětské hřiště se stometrovou skluzavkou,“ vyjmenovává novinky Martin Bezura. Návštěvníci Džbánu chodí na koupaliště v hojném počtu již od zahájení sezony počátkem května.

Biotop Radotín chystá velký Dětský den

Velké popularitě se během loňských veder těšil biotop Radotín, ve kterém čištění vody zajišťují rostliny a filtrační laguny. Koupaliště je letos otevřeno od poloviny května, minulou neděli jej navštívily čtyři stovky milovníků vody. Tuto sobotu bude v areálu probíhat Velký dětský den, nebude se tedy vybírat vstupné a kromě koupání si budou návštěvníci moci užít program pro celou rodinu.

Kam v Praze k voděZdroj: Deník

„Letos máme trochu problémy s parkováním, namísto parkoviště je nyní staveniště. Do areálu je vjezd zakázán, zaparkovat se ale dá v okolí, pouze je potřeba dojít asi 300 metrů. Máme také nové brouzdaliště a otvíráme druhou pokladnu, aby se zlepšil komfort návštěvníků,“ uvádí ředitel Jan Barák.

Milovníci zeleně často vyhledávají také koupaliště v Motole, kde je voda chladnější, protože proudí z Motolského rybníka. Podobně je na tom venkovní bazén v Divoké Šárce, který napájí Šárecký potok. „Už máme otevřeno, návštěvníků je ale zatím málo, vídám tu především ty, co mají předplacené kabinky na celý rok,“ prozradila nám provozovatelka koupaliště v přírodní rezervaci.

Šeberák: čekáme na rozbor vody

Hygienici při svém posledním měření zaznamenali na Džbáně sníženou průhlednost vody a momentálně varují před výskytem sinic na největší pražské vodní ploše hostivařské přehradě.

Na výsledky rozborů vody čekají ještě provozovatelé koupaliště Šeberák, které loni trápily sinice. „Počítáme s otevřením v červnu. Pokud bychom ale dostali výsledky rozborů ještě tento týden a pokud dopadnou dobře, tak bychom mohli otevřít již začátkem příštího týdne. Pro zájemce máme nyní přístupnou pláž, koupání je ale na vlastní riziko,“ sdělil Deníku Martin Majer.

Pražané vyrážejí v teplých dnech i do Žlutých lázní, tam ale slouží ke koupání přímo tok Vltavy. Alespoň děti se ale mohou smočit v dětském bazénu, který je součástí dětského koutku.