Je vhodné sladit umělými sladidly?

Umělá sladidla nejsou dobrou volbou. Zcela jistě nepřinesou kýžený pocit uspokojení, které vyvolá cukr a jejich dlouhodobé užívání není vhodné pro zdraví. Přemýšlejte, proč nejsou vhodné pro děti?

Je vhodné kupovat bio produkty?

Bio produkty jsou vhodnější variantou, pokud máme možnost si vybrat. Avšak neznamená to, že když jím výhradně bio, budu hubnout. Bio mohou být klobásy, koláče… Bio potraviny jsou kvalitnějším poskytovatelem živin. Oproti konvenčním potravinám mají větší obsah mikroživin, chuť je přírodnější a intenzivní, neobsahují chemické přídavné látky.

close Logo reality show Fit s Deníkem. zoom_in Chci hubnout, uberu si jídlo a budu jíst minimálně. Dělám dobře?

Zásadní při hubnutí je, aby byl energetický výdej větší než příjem. Rozhodně ale nesmíte při hubnutí hladovět, naopak, ke štíhlé postavě bychom se měli takzvaně zdravě a vyváženě projíst. Avšak to neznamená, že budete konzumovat prázdné kalorie, a tím budete hubnout. Jídelníček je nutné vyvážit tak, aby tělo dostalo všechny důležité živiny, vitamíny a minerály, a nemohlo nijak strádat.

Mohu pít alkohol?

V případě zdravotních problémů, které nadváhu většinou provází, je dobré se alkoholu úplně vzdát. Pokud jste zdraví, můžete si občas dopřát sklenku kvalitního suchého vína.

Mám ráda sladké. Při hubnutí nemohu vůbec nic sladkého?

Při hubnutí je důležité sladkosti vynechat. Především vyřaďte slazené limonády, různé sladké komerční pamlsky, které obsahují mimo značného množství bílého cukru i nezdravé tuky, jako trvanlivé sladké pečivo, koláče, sušenky… Ten, kdo má malý energetický výdej, musí být více důsledný a sladkosti si odepřít. Jídelníček by měl obsahovat kvalitní sacharidy, které získáme například z luštěnin, obilovin, jako pohanky, prosa, celozrnné rýže, zeleniny a ovoce. I u ovoce si musíte dát při hubnutí pozor na množství. Pokud už zhřešit musíte, doporučuji vám, dopřejte si kvalitní hořkou čokoládu.