Právě tam byly postříkané vlakové soupravy prakticky na denním pořádku. I tyto skutky mají mít na svědomí dva mladíci, kteří se barevnými spreji projevují opravdu v celém veřejném prostoru. Pokud by se ještě při velké míře tolerance daly pochopit výjevy na kontejnerech či nevzhledných šedivých stěnách, pak nápisy na dopravních značkách nebo fasádách soukromých domů jsou jednoznačně „přes čáru".

Podle kriminalistů se oba svérázní umělci projevovali barvami nejméně od ledna 2013. Tedy téměř rok a půl. „Pachatelé škodili ve více jak ve dvaceti případech. Posprejovali například zeď objektu v Milovicích, automat na vodu, kontejnery na směsné odpady, elektrickou rozvodovou skříň, dopravní značky, fasádu budovy sběrných surovin, fasádu panelového domu, plechové oplocení základní školy, telekomunikační plastovou rozvodovou skříň. To vše v Milovicích," vypočítala policejní mluvčí Věra Žídková.

Ovšem nejen na nejmladší město v republice se tito sprejeři soustředili. Dávali o sobě vědět také v okolí Nymburka. „Nastříkali i protihlukovou stěnu v obci Chvalovice, dále v lednu 2014 jeden z pachatelů pomaloval zeď a vrata haly 
v Nymburce a v dubnu 2014 vlakovou soupravu v Nymburce a v Lysé nad Labem," uvedla Žídková. Podle kriminalistů napáchali škodu za nejméně 85 tisíc korun.

§ 228 Poškození cizí věci - část

(1) Kdo zničí, poškodí nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty. 

(2) Stejně bude potrestán, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou.

Čtěte také: Zkusil jsem si to poprvé, tvrdil dopadený sprejer