O tituly soupeřilo celkem 70 koček a kocourů. Letos poprvé soutěžily společně kočky přihlášené „normálními" lidmi s těmi z útulků, které současně hledaly nové domovy na Umísťovací výstavě.

Podle vydaných katalogů s hlasovacími lístky přišlo 800 návštěvníků, kteří svými hlasy vybrali jako tu nejkrásnější kočku Lily. Z útulkových koček získal největší přízeň návštěvníků velký mourek Kubíček.

Jako už tradičně zasedla po poledni v sále VIP porota z řad známých kočkomilů: televizní moderátorka Eva Jurinová, herečka Uršula Kluková, poslankyně Kateřina Klasnová, dlouhodobě se snažící o změnu legislativy ve prospěch týraných a opuštěných zvířat a pravidelně na ně i finančně přispívá a šéfredaktor Pražského deníku Ondřej Leinert. Zpěvačka Eva Pilarová, která VIP porotě předsedá každoročně od začátku Miss kočka, chyběla vůbec poprvé – měla dlouho předem plánovaný koncert.

Soutěžící kočky zdárně absolvovaly defilé na stole před porotou. Letošní ročník překvapil zvýšeným počtem „bojových" koček – zuřivé mňoukání některých bylo mikrofonem přenášeno i do sálu a diváci se bavili. Každopádně, i letos byla kočičí konkurence obrovská a porota opět neměla jednoduchou práci.

Akce byla velmi úspěšná pro útulkové kočičky – nový domov jich hledalo 41, a z toho se to podařilo celkem čtrnácti z nich! Zúčastnilo se osm útulků a všechny odjely s velkou zásobou krmení na dlouhou dobu – podělily se o konzervy, které se vybíraly u vstupu na akci.