Cyklostezka má asfaltový povrch a okraje vozovky jsou lemovány betonovými obrubníky. Ve většině její délky činí šířka tři metry. Využívat ji budou nejen Středočeši při cestě do Prahy, ale i rekreační cyklisté z okolí. A novou cestu také na svém putování využije každý cyklista, který se vydá po evropské Eurovele 7 Sun Route z norského Nordkapp do Valletty na středomořském ostrově Malta.

Krajský náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád při slavnostním zahájení provozu uvedl, že by kraj měl podpořit vznik nového mostu přes Vltavu. „Chceme v těchto místech propojit pravý a levý břeh Vltavy vybudováním lávky pro pěší a cyklisty, která spojí Roztoky u Prahy a Klecany," řekl Marek Semerád.

Dopravu na druhý břeh Vltavy nyní zajišťuje klecanský přívoz. Slouží k dopravě osob, bicyklů i malých motocyklů, které doveze do Roztok u Prahy, odkud je vlakové spojení s Prahou i Kralupy nad Vltavou. V letních měsících je hojně využíván turisty a cykloturisty.

Povodeň se podepsala i zde

Slavnostní zahájení provozu cyklostezky muselo být odloženo kvůli červnovým povodním, kdy se i toto místo ocitlo několik metrů pod vodou. „Poté, co voda opadla, bylo nutné opravit vyvrácené dopravní značky, odplavené krajnice v celé délce cyklostezky, odstranit naplavené bahno a odpad. Musely být i zlikvidovány poškozené stromy," dodal Marek Semerád.

Cyklostezka je v provozu už od 11. ledna. Cena stavby činila přes pět milionů korun, většina této částky byla zaplacena z evropských dotací. Jako další cíl si náměstek klade kompletní propojení severní části Prahy a Mělníka novou cyklostezkou.