Krádeže se stala už krátce před vánočními svátky, policisté o ní ale informace zveřejnili až nyní.

Několik minut po poledni přelezla v pondělí 22. prosince podezřelá pětadvacetiletá žena z balkonu ve čtvrtém patře na balkon ve třetím podlaží domu v ulici V. Lanny v Kladně. Poté zde odcizila tři krabice naplněné vánočním cukrovím o hmotnosti přibližně pět kilogramů.

„Přitom jí pomáhal devětatřicetiletý muž. Žena mu krabice podala, ale nepodařilo se jí vylézt zpět o patro výše ani za pomoci spolupachatele. Z místa svého skutku byla vysvobozena sedmnáctiletým mladíkem, který v daný okamžik při otevření balkonu neměl tušení, že zde uvězněná sousedka ukradla jejich rodině vánoční cukroví," popsala událost mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Přibližně o čtyři hodiny později zjistila devětatřicetiletá majitelka cukroví, že z balkonu zmizel výsledek jejího kuchařského umu. Tak se vydala se svým synem ke dveřím bytu ženy, kterou mladík na balkoně načapal. U ní ale nalezla už jen zbytky sladkostí, neboť dvojice na něm po celou dobu hodovala.

„Případ je v šetření a žena i její spolupachatel jsou podezřelí z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Vzniklá škoda byla vyčíslena na částku patnácti set korun," doplnila mluvčí policie Jana Šteinerová.