Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kartářka Jopová: Karty jsou pro mě vším a věnuji se jim naplno

Čistá /ROZHOVOR/ - Zapálené svíčky, hromádky karet, veštecká koule, ale také andělíčkové. To vše má při výkladu karet připravené Daniela Jopová z Čisté na Rakovnicku. Ta se k výkladu karet dostala přes horoskopy, které ji zejména v pubertě fascinovaly. Postupně ji to však táhlo více ke kartám a jejich výkladu. 

6.7.2014
SDÍLEJ:

Kartářka Daniela JopováFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Dnes už bez karet nemůže Daniela Jopová být. „Beru si je k televizi, mám je stále u sebe. Nedám bez nich ani ránu," řekla Rakovnického deníku při návštěvě Daniela Jopová.

Pro ni je výklad karet koníčkem, kterého by se nevzdala a ve kterém se neustále zdokonaluje. Jak sama říká, pomáhat lidem ji uspokojuje a také naplňuje. Do světa byznysu, tedy živit se výkladem karet, vstoupit nechce.

Jak jste se vůbec k výkladu karet dostala?

Už v pubertě jsem se dost zajímala o horoskopy, strašně mě to uchvátilo. Neustále jsem si o tom něco četla, studovala. Ale jak říkám, pohltilo mě to a stále mě přitahovaly karty. Vše ale začalo tím, že v pětadvaceti začaly v Květech vycházet rubriky Dagmar Kludské, co která karta znamená, co znamenají jednotlivá spojení. Tak jsem karty začala studovat detailněji.

A kdy nastal ten zlom, kdy jste začala karty vykládat ostatním lidem?

Nejprve jsem vykládala karty ostatním maminkám na mateřské dovolené. Vyšel první výklad, druhý, třetí, až jsem se dopracovala k tomu, že jsem začala vykládat karty i ostatním.

Jaká je vaše úspěšnost ve výkladu?

Zhruba osmdesát až pětaosmdesát procent výkladů vychází. Strašně moc děkuji tomu nahoře, že mi ten dar dal. Ale nechci se v tom nikterak chválit, je určitě lepší, když vám toto řeknou lidé, od kterých tak máte zpětnou vazbu.

V rodině jste nějakého věštce či kartářku měli?

Postupem času jsem se dopracovala k tomu, že moje nějaká pátá prabába byla také bosorka. Tenkrát se kartářkám říkávalo bosorky. Takže asi to v genech máme, už mamka mi říkala: Ty jsi ale čarodějnice, po kom to holka máš (smích). Karty mě hrozně zajímají, ráda pomáhám lidem, řeším s nimi životní problémy. Bavíme mě to a také mě to dobíjí. Je to můj opravdový koníček.

Jaké karty pro výklad používáte?

Nejčastěji používám mariášové, ale zkoušela jsem i cikánské či tarotové. V současné době využívám karty, které jsem dostala zhruba před sedmi lety. Ono by se mělo výhradně vykládat z karet, které vám někdo daroval.

Věnujete se jen kartám?

No, zkoušela jsem také různé rituály.

Rituály? Jaké například?

Rituály na přátelství, očistu, lásku, na nenávist, na oddělení, či rituál na vyčištění svého domu od zlých věcí.

Vyčištění domu? Jak se to dělá?

Úplně jednoduše. Dáte do každého rohu místnosti sůl, za úplňku ji smetete smetáčkem a lopatkou na novinový papír a odnesete ji do nějakého potoka, říčky, vody a přitom stačí říci: Odnes vše negativní ode mne.

Takto jednoduše?

Lidé se velmi často diví, jak je vše jednoduché. Je to ale vlastně příroda, ty báby už kdysi věděly, co dělají. Málokdy používám doma saponáty a využívám přírodní zdroje jako octovou vodu či jen ocet.

Zkoušela jste ještě něco jiného než rituály a karty?

Ke čtyřicátým narozeninám jsem dostala věšteckou kouli. Ale nějak mi to s ní zatím příliš nejde. Nechce zatím se mnou moc mluvit. Vždycky se mi tam ukazují pouze krásné dívčí nohy, bílé střevíce a bílá sukně a od pasu nahoru už nevidím, o koho jde. Nechce se mnou mluvit, tak ji nechám, třeba začne. Většinou ji vytahuji jen na stůl. Nemám na ni ale tolik času, je tam zapotřebí se hrozně moc soustředit. Měla jsem z toho i migrénu. Kromě toho se také šťourám ve snech.

Říkala jste, že výklad karet je váš koníček, nenapadlo vás někdy se tím živit?

Měla jsem několik nabídek, ale ty jsem odmítla. Byly mezi nimi i nabídky z televize, ale i ty jsem odmítla. Pro mě už by to nebyl ten koníček, co mě naplňuje, ale byl by to už byznys. To pro mě není. Mám ráda takové domácí prostředí, jsem typická česká ženská. Lidé se mi zde více uvolní, než někde v kancelářích. A ani se v nich necítím dobře. Hrozně ráda mám návštěvy, ale hrozně nerada někam chodím.

Co vykládáte?

Kromě smrti dotyčného vyložím úplně vše.

Smrt nemůžete?

Poctivá kartářka by vám ji říci neměla. Může vás varovat, navádět, ale říci by vám o ní neměla.

Když k vám někdo zajde poprvé, na co se má připravit, na co se může či nemusí těšit?

Tak kromě toho, že dotyčného, dotyčnou přivítám a usadím, tak už poznám, zda mají strach, bojí se a podobně. V tom případě se je snažím uklidnit. Úplně na začátek lidem říkám, než se začnou ptát na jednotlivé věci, co v kartách vidím, abych je přesvědčila, že ten nahoře mi dal tento dar. Výklad se snažím s nimi rozebrat, dokud se k něčemu nedopracujeme. Odměnou je pro mě to, že těm lidem mohu pomoci a oni mi pak poděkují. I třeba formou sms. Jsou ale také chvíle, kdy to nedopadá dobře, v tom případě ale musím lidi povzbudit a dát jim tu sílu a pomoci jim.

Jak lidé třeba reagují?

Někteří velmi často pláčou, dostanou průjem. Pracují totiž emoce.

Chodí k vám ve větším počtu ženy či muži?

Mužů několik chodí, ale je jich málo. Většinou se jedná o ženy.

S čím se na vás ženy nejvíce obrací?

Jsou to jednoznačně vztahy. Mezi lidmi panují v současné době hrozně špatně vztahy, a to nejen partnerské, ale rozpadají se i rodinné a přátelské. Dále se hodně řeší peníze, ale také zdraví.

Zdraví je tedy pro ně až druhořadé?

Lidé tu většinou sedí a říkají: „Na co bych se ještě zeptala?". Tak jim říkám, tak snad máte také zdraví. Takže ke zdraví jim trochu pomáhám.

A ptají se ženy většinou na sebe?

Většinou se ptají na všechny okolo, babičky, dědečky, partnery, děti, ale na sebe moc ne. To jim kolikrát už říkám, že také existují i ony. Zdůrazňuji jim, že ony jsou na prvním místě, že mají mít rády samy sebe. Snažím se jim někdy obnovit sebevědomí. Lidé mají zkrátka problémy a je jich čím dál více.

Nechtěla jste někdy učit výklad karet?

Už několikrát mi kamarádky říkaly, abych učila výklad karet. Jenže. K čemu je dobré, když se naučíte vykládat karty podle symbolů v různých kombinacích, když nemáte ten dar od Boha. Pravda, každý z nás ho vlastně má, jen ho pustit do sebe.

Jaké máte plány do budoucna ohledně výkladu karet?

Stoprocentně v tom chci pokračovat i nadále. Věděla jsem, že tohle jednou přijde, že to musí přijít. Že noviny jednou přijdou samy. Byla jsem přesvědčená, že jednou tento den D musí přijít a že se lidé o mně musí dozvědět. Jsem hrozně šťastná a děkuji za tuto příležitost.

Máte čas i na jiné koníčky a věnujete se jim?

Ne, karty jsou pro mě vším a věnuji se jim naplno. Mám ještě jedny karty a bez nich neudělám ani ránu. Věnuji se tomu maximálně.

Může si kartářka sama vyložit karty, vykládáte si i vy sama sobě?

To úplně nejde. Vykládám potom, co chci vidět a vše ovlivňuji myšlenkou. Mám tedy svoji kartářku, tak s tou si voláme, vykládáme si a celkově si pomáháme.

Dokážete si představit, že byste tento koníček provozovala ve středověku či jiném období?

Zrovna ve středověku bych si to dokázala představit, jelikož toto období strašně miluji. Ale opravdu strašně. Dokonce jsem se i pídila po tom, pokolikáté jsem na tomto světě a zjistila jsem, že jsem žila ve třináctém století. Byla jsem muž a byla jsem herec. Poté jsem žila v sedmnáctém století, byla jsem rovněž muž a byla jsem zpěvák. Líbilo by se mi na rančích, vesničkách, středověkých hospůdkách.

Prezentujete se vůbec tedy někde?

Pouze v Čisté o pouti. Jinak skoro vůbec. Mám ráda spíše to rodinné posezení, než nějaký byznys.

Jaký máte názor na různé vykladače karet na internetu, přes „horké" telefonní linky?

Nevím. Myslím, že se jedná o podvodníky. Je jich určitě mezi kartáři dost.

Dá se poznat, že se jedná o podvodníka?

Poznáte to, když vám dotyčný začne vykládat karty. Úplně odsuzuji výklad karet po telefonu, to jsou šílené sumy za minutu. To podle mého není úplně ideální. Telefonní výklad vůbec neuznávám, myslím si o tom své, jedná se většinou pouze o byznys. To se mi nelíbí.

Co na tento koníček říká rodina?

Kluci se tomu smějí, i když si myslím, že věří. Holky, ty asi věří, ale asi se ještě „nepomamily". Manžel je v tom strašný negativista. Ten to všechno vstřebával dost dlouho. Teprve před pěti lety moje kartářství zhruba přijal, ale jinak je to strašný ateista, nevěří, kostely jej vůbec nezajímá. Ale navzájem se tolerujeme. Když je manžel v práci, tak mám vždy nějaké výklady. Je to lepší i kvůli soukromí, aby se tu lidé cítili dobře. Je proto vhodné, aby se lidé ozvali raději dopředu.

Máte nějaký sen?

Ano. K padesátinám bych chtěla dostat sezení u paní Dagmar Kludské, která je v tomto oboru velmi dobrá.

Rituály, které můžete zkusit domaProti špatné náladě: I to je velmi jednoduché. Stačí si sednout, zapálit si dvě bílé svíce, také ideálně za úplňku, vzít si pergamenový (pečící) papír, napsat si na něj věci, které vás trápí, následně spálit nad svícemi a opět vynést co nejdále od domu.

Rituál na lásku: Vše je o svících a barvách. Na lásku jsou zapotřebí růžové svíce, na pergamenový papír se slovy přeji si, přivolávám si, napsat jméno milého, zase spálit a vynést.

Rituál na vyčištění domu od všeho zlého: Dáte do každého rohu místnosti sůl, za úplňku ji smetete smetáčkem, lopatkou na novinový papír a odnesete ji do nějakého potoka, říčky, vody a přitom stačí říci: Odnes vše negativní ode mne.

Autor: Miroslav Elsnic

6.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby v Praze.
12

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Prezident Zeman se svou paní odvolili v základní škole v pražských Stodůlkách.
AKTUALIZOVÁNO

Letošní volby do Sněmovny nejsou podle Zemana zásadní ani zlomové

V televizi zabodoval Bartoš, Babiš působil unaveně, hodnotí experti

Specialisté na politickou komunikaci ocenili po čtvrtečních předvolebních debatách v České televizi (ČT) a na Nově především výkon šéfa Pirátů Ivana Bartoše, Babiš působil unaveně.

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

/VIDEO/ Co by udělal předseda SPD Tomio Okamura, když by si ministryně Karla Šlechtová zvrkla kotník? Proč se Michaela Marksová nerada fotí při výstupu z auta? Superdebata Deníku nebyla jen o politice.

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předseda Zelených Matěj Stropnický dnes oznámil, že je homosexuál. Vyjádřil se tak ke spekulacím bulvárních médií. O svém soukromí mluvit neplánoval, voliči by ale podle něj tuto informaci vědět měli.

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

/ROZHOVOR/ „Do vztahů mezi Prahou a místními radnice se příliš promítá stranická politika a zvlášť výrazné to bylo v předvolební době,“ tvrdí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09). Podle něj by mělo být politizování všeho včetně třeba vedení linek autobusů nahrazené snahou o konstruktivní spolupráci. Zvlášť pak v řešení dopravy, která je nejpalčivějším problémem Šestky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení