v sobotu 17.února byl dokončen první z projektů veřejné sbírky Nadačního fondu REGI Base I, která byla vyhlášena při příležitosti Mezinárodního dne veteránů 11. 11. 2017. Mimo jiné i díky podpoře Nadací Agrofert a ČEZ, se podařilo shromáždit finanční prostředky a zakoupit pro Libora Bohdaneckého, hasiče z Hradce Králové, zraněného před třemi roky, invalidní vozík Segway Free.

Tento vozík jezdí podobně jako známý Segway jen na dvou kolech a umožňuje tak snadnou jízdu na ulici i v náročnějším terénu. Zvládne trávníky, lesní a polní cesty, strmá stoupání a dokonce jako jediný umí jezdit po písečných plážích. Vozík Free je neskutečně pohyblivý, rychlý a jednoduše ovladatelný. Libor jej vyzkoušel hned po předání a byl nadšen. Stejně jako jeho žena.

K řízení nejsou potřeba obě ruce, takže přitom prý hravě zvládne ohlídat i jejich tři malé děti. Vozík předal předseda správní rady Nadačního fondu REGI Base I.Hynek Čech a předání se zúčastnili i herec Josef Dvořák, který při této příležitosti vzpomenul svoje hasičské zkušenosti ze seriálu Návštěvníci. Nechyběli ani zástupci hasičských záchranných sborů, brig. gen. Roman Hlinovský, ředitel Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. Paní primátorku zastoupil radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Nadační fond REGI Base I., který má ve svém mottu "Pomáháme těm, kteří za nás sloužili", se snaží najít cestu, jak pro každého zraněného veterána, policistu či hasiče najít řešení, které mu pomůže těžkou životní situaci překonat. Pomocí veřejné sbírky nebo spolupráce s podniky shromažďuje prostředky, které slouží k nákupu nebo zajištění toho, co zraněný nejvíce potřebuje. Předáním segwaye sbírka nekončí, v pořadí jsou další sny, které chce Nadační fond REGI Base I realizovat. Přispět na další projekty lze na účet sbírky: 2499805359/0100