Hned první den letošního roku utrpěla zranění na noze šestiletá dívenka, která si hrála venku. Dva vpichy skrz botu připomínaly hadí uštknutí, a tak se rozjelo rozsáhlé pátrání po neznámém plazovi, kterého prý nejspíš jeho chovatel neuhlídal v teráriu. Dokonce se mluvilo o chřestýši či velké zmiji – a došlo na i prohledávání garáží domů v okolí, kam se plaz mohl uchýlit před chladem. Vše marné!

Už od počátku sice také zaznívaly dohady, že k úrazu mohlo dojít ve chvíli, kdy dítě šláplo na dráty trčící z plotu – nakonec se ale přesnou příčinu odhalit nepodařilo.

„Policejní orgán si kvůli objasnění případu vyžádal odborná vyjádření z odboru kriminalistiky a odvětví mechanoskopie a biologie. Na základě výsledků všech těchto zkoumání nebyly prokázány stopy biologického materiálu na botě, stejně tak se neprokázalo mechanické poškození boty po hadím kousnutí,“ upřesnila Schneeweissová, že možnost uštknutí experti prakticky vyloučili.

„Dle vyjádření znalce – a vzhledem ke všem provedeným testům – je velmi nepravděpodobně, že se jednalo o kousnutí hadem,“ uvedla mluvčí. S tím jsou v souladu v souladu i všechna získaná svědectví: hada na místě ani v okolí vlastně nikdo nespatřil.

Podstatné je, že už v době, kdy v Jenštejně ještě pokračovalo pátrání, lékaři z nemocnice, kam záchranáři holčičku převezli, potvrdili, že dítě je v pořádku.