Tento veletrh pracovních příležitostí, se vstupem zdarma pro návštěvníky registrované na webu akce, současně zájemcům nabídne příležitost zhodnotit, jaké šance na pracovním trhu mají, ať už si chtějí najít práci, nebo hledají příležitost pro kariérní růst. Již desátý ročník se koná ve středu a ve čtvrtek na letňanském výstavišti – v areálu PVA EXPO Praha.

Odnést si návštěvníci mohou nejen cenné kontakty, ale i poznatky, které se uplatní pro zlepšení uplatnění. Proč si nevyslechnout třeba rady, jak připravit životopis, aby náboráře zaujal – nebo čeho se vyvarovat u pohovoru? Případně jak vyjednávat o výši mzdy. „Profesia days nabídnou řadu užitečných informací z trhu práce a inspirací pro růst kariérní i osobnostní,“ slibuje Michal Novák ze společnosti Profesia. Například se návštěvníci dozvědí, jaké dovednosti zaměstnavatelé nyní nejvíce vyžadují a vyplatí se je rozvíjet. Nebo jak si urovnat život narušený covidovou krizí a zvládat emoce. Mladí zase mohou získat inspiraci v podobě informací, které znalosti a dovednosti zaměstnavatelé nejčastěji postrádají u absolventů.

Z pódia navíc návštěvníky osloví známé osobnosti nejen z oblasti byznysu, ale i umění, sportu či on-line scény. Mezi bezmála pěti desítkami přednášejících se objeví například zakladatel Baru, který neexistuje, Jan Vlachynský či spoluzakladatele food start-upu Sens Foods Radek Hušek, jenž stojí za vznikem největší cvrččí farmy na světě. Návštěvníci si ale mohou poslechnout také třeba paralympijského cyklistu Jiřího Ježka, zpěváka Dana Bártu či youtubera MENTa neboli Jana Macáka. A pozorní posluchači asi budou překvapeni, v čem všem se od nich mohou inspirovat. Nebo si poslechnout povídání Jany Mezsárové z Czechitas, jehož název slibuje mnohé: Co dělat, aby vás v práci brzy nenahradili roboti?