Změna slibovala výrazné ušetření financí zejména cestujícím pendlujícím mezi Prahou a Kladnem za prací či za studiem, a to až o 10 tisíc ročně. V rámci změn také došlo na zvýšení kapacity spojů novými kloubovými vozidly. Do ulic také vyrazilo množství informátorů s letáky.

Autobusy a tramvaje v Praze.
Řidiči pražské MHD mají vyčerpané přesčasy. Hrozí prodloužení prázdninového řádu

Potíže byly i na lince 380

Po spuštění celého procesu ale vyšla najevo řada potíží. Od pondělí tak řada spojů hlásí, že vůbec nemůže vyjet. Na vině je nedostatečná personální kapacita ČSAD MHD Kladno. Na některé spoje tak dopravce vůbec nemohl přiřadit řidiče. Nemilá zpráva tak čekala na cestující, kteří v pondělí mířili z Kladna do Kralup linkou číslo 620, a to v čase 18.20.

Potíže byly i na lince 380 ve směru z Prahy. Na Radotínsku a Řevnicku byla mimořádnost v podobě neodjetí spojů kvůli personálnímu výpadku odvolaná až v úterý v půl jedné ráno. Celé úterní odpoledne pak byl problém na trase Praha Bořislavka, Horoměřice, Statenice. Výpadek se týkal linky 356. Potíže cestující hlásili i v oblasti informovanosti řidičů jednotlivých spojů. Nevěděli totiž, jak správně naložit s jízdenkami. Pražský systém je totiž relativně složitý.

Linka 324.
Zapojení Kladenska do systému PID má problémy. Nejely tři linky