Středočeská i pražská finalistka mají už za sebou různé typy cvičení i diet. Na jejich jídelníček i cvičební režim dohlíží kouč Václav Krejčík, se kterým své hubnutí konzultují. Někdy je pokárá za menší prohřešky, jindy zase pochválí, jak se jim daří. Nedávno se obě nechali přeměřit na speciálních přístrojích. Pro středočeskou Hanku Cihlářovou to byl velmi uspokojivý výsledek, protože to, co si na začátku vytyčila, se jí velmi daří.

Také Kateřina Čelakovská z Prahy je spokojená. „Cítím se dobře. Hodně lidí mi říká, že už je to na mě vidět, takže mám z toho radost," přiznává. Stala se jí také zajímavá příhoda, když měla obchodní schůzku. Dotyčný pán se jí na konci zeptal, jestli je to opravdu ona, koho viděl v časopise. „To mě pobavilo. Dlouho musel přemýšlet, kdy se mě zeptá, jestli jsem to já," směje se Katka.

Podle posledního měření zase Hanka dostala instrukce, aby jedla více masa. Hubnutí se jí daří, má už sedmdesát kilo, což znamená, že už devět zhubla. „Říkali mi, ale že mám jíst spíše než tofu maso, protože má více enzymů. Kvůli tomu hubnou totiž svaly. Prý v mém věku se mi svaly nabírají hůře, takže jsem si pořídila i činky," vysvětluje pětapadesátiletá Hanka.

Reality show brzy skončí

Protože za tři týdny reality show Fit s deníkem končí, obává se Hanka, jak se bude držet i poté. Už teď ale pravidelně chodí plavat a posilovat. Dokonce si objednala nové kolo, které jí ale přijde poštou až v červnu, takže si musí počkat.

Uplynulý víkend, kdy byla Filipojakubská noc, si obě ženy trochu zahřešily. Hanka se svým partnerem navštívila jižní Čechy, každý tam měl svůj vlastní program a Hanka chodila i do posilovny. Jedla tam spoustu ryb, takže se cítila dobře. Večer ale neodolala a dala si kapku vína.

Katka se také o čarodějnicích držela, ale byl to podle ní boj. Spíše ji zlákalo fandění u hokeje, kdy si dala pivo. „Dva večery za sebou, což není dobré. Lepší by bylo pít víno," přiznává.

Úplně nedávno také lákala ke speciální denní dietě. Hanka zvolila takovou dietu, kdy si k obědu a k večeři dala zeleninový vývar, který si musela osolit, protože bez soli by to prý nesnědla. Mimo potom pila hodně vody a pomerančovou šťávu.

Úryvky z jídelníčku Kateřiny Čelakovské Kateřina Čelakovská poskytla Deníku svůj podrobný jídelníček, který si píše i s komentáři, jaký má 
z jídla dojem. Její postřehy mohou být inspirující pro další ženy, které se rozhodnou hubnout.

27. dubna
- rohlík s čajem, koláček s kávou - byla jsem dávat krev
- rizoto (kukuřice, cibulka, maso, sýr) - sytá
- 1/2 okurky, 2 rajčata, kukuřice, lžíce zakysané smetany, 2 vajíčka natvrdo - cítím se plná

30. dubna
- jogurt - v tuto chvíli stačilo
- těstoviny s kuřecím - stačilo
- houska, šunka, sýr, máslo, vajíčko, okurka, rajče - chuťovka
- špekáček bez ničeho - chuťovka

4. května
- miska s müsli - sytá
- zapečené těstoviny - stačilo
- 2 krajíce chleba, husí paštika, dvě kyselé okurky - sytá
- 15 gumových medvídků - u psaní diplomky, tečou mi nervy a potřebovala jsem něco sladkého