Letošní celkově neslavná houbařská sezona je u konce. O to větší bylo překvapení, když zavolal ve čtvrtek do redakce Nymburského deníku Jiří Stránský 
s informací, které se nechtělo věřit.

Prý se vrací s manželkou ze Mcel, kam se vypravili na jeden z letošních posledních houbařských výletů, a  kromě pár podborováků a bedel našli dva velké hřiby. Tedy opravdu velké hřiby. A jestli chceme, že nám je přinese ukázat.

No, ještě abychom nechtěli! Přiznáváme, že naše zvědavost rostla s každou minutou. A pak jsme je uviděli. Dva kolosální a zdravé hřibí kousky zcela zakrývaly všechny ostatní houbičky na dně košíku. Našla je manželka pana Stránského, rovněž zdatná houbařka.

Hezké zakončení sezony

„Chodili jsme po lese asi tři hodiny, s tímhle úlovkem jsme nepočítali. Je to hezké zakončení sezony. S houbami je pro letošek ale už opravdu konec. Byli jsme na houbách předevčírem, včera, dnes a říkali jsme si, že ještě zítra a budeme končit. Vždyť už má začít padat sníh," řekl Jiří Stránský.

Den předtím měli u Stránských k večeři obalované bedly, ve čtvrtek byla díky hřibům změna, lahůdka v podobě řízků z hřibů. Nebylo jich určitě málo, vždyť ten větší dorostl do výšky 19 centimetrů, průměr jeho klobouku byl 21 centimetrů a vážil skoro kilogram!