Přestože policejní zpráva hovoří o strážníkovi, kterého zbil osmatřicetiletý provozovatel baru a posléze se přidali i další hosté podniku, podle svědků se všechno odehrálo trochu jinak, než muž zákona vypověděl. Hosté baru kontaktovali redakci Kladenského deníku, aby uvedli skutečnosti, které jsou přinejmenším zarážející. Podle nich byl útočníkem a tím, kdo si začal, sám strážník.

Lidé, kteří se uplynulý pátek nacházeli v inkriminovanou dobu ve zmíněném baru na akci pro uzavřenou společnost, kde byl přítomen i známý operní zpěvák, zažili po nečekaném zásahu strážníka pepřovým sprejem šok.

Přítomná těhotná žena potratila, jeden z hostů skončil po úderu kovovým obuškem 
s rozbitou hlavou a přivolaní republikoví policisté ze Zlonic si prý nepočínali vybíravě, když hosta s odlišnou sexuální orientací prý veřejně uráželi hanlivými výrazy a nevybíravým způsobem si údajně počínali i na služebně.

Svědectví o tom, co se vůbec v baru odehrálo, mají přinést záznamy ze služebních kamer slánských strážníků, které má policie k dispozici.

Starosta Slaného Pavel Zálom coby nadřízený strážníků na to řekl: „Přestože byla jedna z kamer na uniformě strážníka při zásahu poškozena, z obou se podařilo získat data. Více se 
k tomu vyjadřovat nebudu, protože je to záležitost policie,“ řekl starosta. O tom, že měla po zásahu strážníka jedna 
z návštěvnic baru přijít o nenarozené dítě, neměl tušení.

Svědectví těhotné ženy

Kladenský deník ji přesto vyhledal. Žena řekla: „Městská policie přijela do baru na oznámení, že je rušen noční klid. Přišla jsem na oslavu narozenin kamarádky jen na chvíli, abych popřála oslavenkyni. Nevím, kdo strážníkům telefonoval, ale okna a dveře baru byla i v tom vedru zavřená, takže nic ven slyšet nebylo. Strážník, který přijel, křičel na provozovatele baru už zvenku, ale ten se s ním tímto způsobem odmítal bavit. Strážník ho proto vzal za rameno a narazil na bar. To si provozní nenechal líbit a vystrkal ho ven. Strážník strkal i do mě. Seděla jsem u dveří. Upozornila jsem ho, ať se uklidní, že jsem těhotná. Jeho to ale nezajímalo, vzal slzný plyn a celý prostor baru vystříkal. Udělalo se mi zle. Umyla jsem si obličej a šla domů. Nebylo mi dobře ani potom. Ráno už jsem začala krvácet a pak jela na pohotovost, protože ze mě šla krev proudem. Hospitalizována jsem byla tři dny. Těhotná jsem byla teprve čtyři týdny. V každém případě podám trestní oznámení,“ řekla Petra Čiberová.

Tvrdá zkušenost

O údajně nevybíravém chování strážníka a některých policistů při zásahu hovoří i Václav Duchek, který byl na oslavě narozenin v baru se svým přítelem.

„Poté, co se stala událost v baru, stál jsem venku, byli tam už i dva policisté ze Zlonic. Na jednoho z nich jsem promluvil. Ten mi ale dal takovou ránu do hrudníku, že jsem odpadl až na zeď. Poté, co se mě začal můj přítel zastávat, policista křičel: "Jdi ode mě na tři metry, hajzle teplej!" Pro mě to bylo něco šíleného takové hanobení. Prostě otřesný zážitek. Když jsem potom nasedal do policejního auta, policajt na mě ještě zařval: „Dělej, buzno!" Nevybíravě se ke mně chovali i na služebně. Jeden ke mně přišel a řekl mi: „Tak co, ty buzno, teď tu nemáš svýho ochránce, chceš rozbít hubu?" Nebylo mi dobře, protože jsem nemocný se srdcem, potřeboval jsem zapít vodou léky. Na to mi řekli, že nemají kohoutky. Potom mi chtěla vodu podat nějaká policistka, ale té to kolega zakázal. Když přijeli na služebnu slánští policisté, situace byla úplně jiná. Měli naprosto korektní jednání a dokonce jsem i vodu dostal. Nemohu si na ně stěžovat, " popsal chvíle incidentu Václav Duchek.

Rušení nočního klidu

Co se týká názorů na rušení nočního klidu ve Fortenské ulici, i ty se různí. Majitelka domu Blanka Pavlasová, která bydlí nad barem, stejně jako soused Václav Košťák, hovoří o tom, že za celý rok provozu podniku nezaznamenali jedinou událost, která by jim přerušila spánek. Taneční mistr Pavel Horák, který je sousedem z druhé strany baru, tvrdí ale opak. „Bývala to poklidná ulice. Od té doby, co je tu bar, je tu pořád rušno a soustavně se tu někdo pere. Minule mi málem rozmlátili plechová vrata," řekl muž ze sousedství.

K tomu jeho manželka doplnila: „Minulý týden jsme žádné strážníky k rušení nočního klidu nevolali, z čehož se nás například pan Duchek snaží nařknout. Nevím, kdo je volal, mohl to být i kdokoli ze sídliště. Já ani manžel jsme to nebyli. To si mohou na městské policii zjistit. Rozhodně to ale není nic příjemného mít takový podnik v sousedství."

Konečné slovo v případu bude mít i tak policie, která se případem od minulého týdne intenzivně zabývá. Policejní mluvčí Michaela Nováková k události řekla: „Policie neustále provádí prošetřování v dané věci. Musíme vyslechnout všechny svědky a zúčastněné osoby. Obdrželi jsme kamerové záznamy od Městské policie Slaný, které nyní vyhodnocujeme. Podle prvotního zhlédnutí není zatím možné identifikovat viníka. Nevylučujeme ani změnu právní kvalifikace. Případ je dosud vyšetřován jako podezření z násilí proti úřední osobě." Mluvčí na závěr dodala: „Přijali jsme podnět od jednoho z hostů baru, který v současné době prošetřuje odbor vnitřní kontroly krajského ředitelství policie."