Už pár dnů to však vedle nádražní budovy vypadá, jakoby se tímto místem prohnal tajfun. Pobořené chatrné stěny, všudypřítomné kelímky, gauč s rozřezaným molitanem, rozbité zrcadlo.

Co se vlastně s kultovní osvěžovnou stalo? „Ten provozovatel dlužil lidem hrozné peníze. A někteří se prý naštvali tak, že mu to celý zbořili a rozštípali na kusy," znělo vysvětlení od mého souseda. V tu chvíli mě osud Boudy začal zajímat.

Samozřejmě to bylo celé trochu jinak. Několik oslovených Nymburáků sice vědělo, že Bouda nefunguje, případně že je i zbouraná, ale kdo a proč to způsobil, netušili.

Fáma o rozzuřených dlužnících vzala za své

Až pak jsem kápl na spolehlivý zdroj informací. „V jednu chvíli jsem tam byl pečený vařený. Znám původního provozovatele, který to za úplatu svěřil jinému člověku. Ten to provozoval dál, ale původnímu majiteli žádnou dohodnutou částku neplatil. Ten se tak sám rozhodl Boudu zbourat a rozebrat. Teď tam jezdí a postupně to celé odváží," říká muž, kterému můžeme říkat třeba Petr.

A je to! Fáma o rozzuřených dlužnících vzala za své, i když i v tomto případě platilo klišé o každém šprochu, na kterém je pravdy trochu…