Mezi stíhanými figuruje správce konkursní podstaty ustanovený Krajským soudem v Praze, který podle Vinčálkových slov již v roce 2007 odčerpal a použil pro vlastní potřebu více než šest milionů korun. Jeho jednání kriminalisté kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin zpronevěry – přičemž v případě uznání viny by soud mohl rozhodovat o uložení trestu v rozpětí pěti až deseti let odnětí svobody.

Muž si zajistil u obchodního partnera financování tři luxusních vozů 

„V druhém případě muž zastávající pozice jediného jednatele a společníka dvou obchodních firem a podnikající v oblasti nákupu a prodeje luxusních osobních vozidel prodal osm aut v rozporu se smluvním ujednáním a bez vědomí vlastníka,“ uvedl Vinčálek.

V letech 2014–2016 si tak dotyčný měl přijít na více než 11 milionů korun. To však ještě nebylo vše. „Dále si tento muž zajistil u obchodního partnera financování tří luxusních vozů, aniž by tato vozidla měl v držení. Způsobil tím škodu přesahující tři a půl milionu,“ doplnil Vinčálek. Vedle trestu za pronevěru, stejného jako v předchozím případě, může být tentokrát ve hře ještě úvěrový podvod (se sazbou od dvou do osmi let).

Pět až deset let za mřížemi hrozí i v posledním případu se škodou vyčíslenou na více než 19 milionů korun, který kriminalisté prověřují jako krácení daní. Figurují v něm fyzické i právnické osoby, které v letech 2011–2013 měly manipulovat s daňovými přiznáními. Výši daně z příjmu a odváděné daně z přidané hodnoty podle zjištění kriminalistů neoprávněně snižovaly fiktivní faktury.