Historický vlak bude odjíždět tuto sobotu v 8.32 z Prahy-Braníka a v Praze do něj půjde přistoupit také ve Vršovicích, na hlavním nádraží, v Libni, Hostivaři a Uhříněvsi. Dále bude pokračovat přes Říčany, Čerčany, Sázavu a Český Šternberk a do cílové stanice Kácov přijede ve 13.10. Na zpáteční cestu z Kácova se vlak vydá v 16.53 a v tomto směru zastaví v Praze v Uhříněvsi, Hostivaři, Strašnicích a Vršovicích, kde bude v 19.38 končit.

Všichni, kteří se vlakem vypraví na výlet, si mohou naplánovat návštěvu několika zajímavých míst. V Sázavě bude možnost prohlídky zdejšího kláštera, ale také sklářské huti František. V Českém Šternberku bude pro cestující z historického vlaku zajištěna přednostní prohlídka hradu (začátek ve 14.00).

V Kácově bude celý víkend probíhat pouť s lidovou zábavou, řadou atrakcí, prodejními stánky a občerstvením. Kromě toho tu bude možné navštívit také Muzeum malé techniky, kde si návštěvníci prohlédnou 70 motocyklů české a slovenské výroby, krystalové přijímače, měřicí přístroje a další exponáty.

Jízdní doklady na historický vlak se prodávají ve stanicích Praha-Braník a Praha Masarykovo nádraží. Při nákupu jízdního dokladu v předprodeji obdrží cestující místenku zdarma. V den jízdy bude také možnost si jízdní doklady zakoupit přímo ve vlaku u průvodčího.

Během Kácovské pouti 18. a 19. srpna bude z bezpečnostních důvodů pro veškerou dopravu uzavřena silnice v Kácově na náměstí. V souvislosti s tím bude v sobotu a neděli 18. a 19. srpna upraven dlouhodobě platný výlukový jízdní řád na trati 212.

Náhradní autobusy, zajišťující spojení mezi Kácovem a Zručí nad Sázavou, pojedou o tomto víkendu jako základní linka odklonem, a to přímo bez zastavení v některých zastávkách. K obsluze zastávek Kácov zast., Střechov n. S., Čížov, Chabeřice a Zruč n. S. zast. bude zřízena doplňková linka, která pojede podle zvláštního jízdního řádu.