Kvízů zaměřených na znalosti o správném chování na internetu a elektronickou bezpečnost se soutěžící mohou zúčastnit kdykoli do konce února, nicméně zrovna v úterý to Holek nepřipomínal náhodou. Právě na 7. 2. 2023 připadl Den bezpečnějšího internetu. „Středočeský kraj se tradičně zapojuje do projektu Kraje pro bezpečný internet, který podporuje vzdělávání a povědomí o důležitosti zajištění kybernetické bezpečnosti. Součástí jsou desítky vzdělávacích videospotů, e-learningových lekcí, pracovní listy – a nově i podcasty z dílny Krajského úřadu Středočeského kraje,“ připomněl Holek. S tím, že právě videa a podcasty připravené krajem mohou nabídnout informace, které umožní úspěšně projít soutěžními testy.

close Výhry v podobě herní konzole Xbox, tabletů nebo fitness náramků čekají na žáky základních a studenty středních škol, kteří zabodují v kvízu, jenž je součástí projektu Kraje po bezpečný internet (na webu dostupného na adrese kpbi.cz). info Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje zoom_in Výhry v podobě herní konzole Xbox, tabletů nebo fitness náramků čekají na žáky základních a studenty středních škol, kteří zabodují v kvízu, jenž je součástí projektu Kraje po bezpečný internet (na webu dostupného na adrese kpbi.cz).

„Cílem je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci,“ připomněl vedoucí oddělení prevence kriminality Krajského úřadu Středočeského kraje Filip Gundza. „Kromě e-learningových kurzů pro žáky, učitele, rodiče, veřejnost, sociální pracovníky a policisty projekt nabízí také videospoty a pracovní listy pro různorodé cílové skupiny; včetně seniorů,“ připomněl. „Všichni si tak mohou zdarma vyzkoušet své znalosti – a přiučit se řadu nových trendů kyberbezpečnosti,“ konstatoval.

Podcasty o kyberbezpečnosti, které připravil právě odbor bezpečnosti a krizového řízení středočeského krajského úřadu, jsou letošní novinkou. „Desetidílný seriál, kterým provází moderátor Lukáš Venclík, se věnuje tématům jako současný stav kyberkriminality, vliv počítačových her na děti, podvody na elektronickém bankovnictví, etický hacking nebo danění výdělků z kyberaktivit,“ připomněl Holek. S dodatkem, že krajem připravené podcasty (internetové soubory je stažení) jsou dostupné v klasických podcastových aplikacích.