Jak hlasovat?
Pošlete co nejvíce SMS ve tvaru DOBRACI BROUMY na číslo 90 011 04. POZOR! Hlasy pro hasiče z Broum posílejte do pátku 5. června do 14 hodin. Každý, kdo pošle SMS, má šanci získat pivo na měsíc zdarma. Počet SMS není omezený.

Sbor do soutěže přihlásil jeho starosta Vlastimil Srp. Nyní mají broumští hasiči velkou šanci získat v této soutěži titul Dobráci roku. Jestli se mu to podaří, to záleží i na čtenářích Deníku.

Dobrovolní hasiči z Broum jsou parta soutěživých mladých lidí a starších zkušených hasičů, kteří se s nadšením a elánem nebojí pustit do všeho, co je potřeba.

Když jsem se s nimi sešla v jejich hasičárně, byla jsem mile překvapena a potěšena. Setkala jsem se totiž s partou lidí, kteří se pravidelně schází a starší pomáhají mladým.

Sbor dobrovolných hasičů v Broumech v květnu slaví 135 let svého založení. Vznikl 22. května roku 1880 a v současné době má sedmdesát členů. Větší úspěch měli broumští hasiči v soutěži Žloukovické brodění, kde se jim v loňském roce podařilo získat dvě první místa a jedno druhé.

Pravidla soutěže Dobráci rokuProjekt Českého rozhlasu Region ve spolupráci se středočeskými regionálními Deníky a Pražským deníkem potrvá do konce června, kdy vše vyvrcholí velkým finále. Vítězům organizátoři zajistí velkolepou show s hudebním programem v ceně 100 tisíc korun.

Každý týden se tým ČRo-Region spolu se zástupci regionální redakce Deníku vypraví do jednoho z přihlášených a následně vylosovaných sborů dobrovolných hasičů ve středních Čechách a v regionech Praha západ a Praha východ. V pátek po 14. hodině si na vlnách ČRo Region 100,5 případně 100,7 FM poslechnete medailonek příslušného sboru dobrovolných hasičů. Reprízu naladíte v neděli po 14. hodině.

Každou sobotu pak v Deníku najdete reportáž z natáčení. Pro SDH můžete hlasovat od páteční 14. hodiny celý týden až do pátku. Hlasování skončí ve 14 hodin a začne následné hlasování pro další SDH. Hlasovat lze prostřednictvím SMS na číslo 90 011 04, zprávu pište ve tvaru: DOBRACI (mezera) název sboru. Cena SMS jsou 4 koruny. Více hledejte na www.dobraciroku.cz.