Na místo byla v sobotu odpoledne vyslána jednotka profesionálních hasičů z Hořovic, dobrovolná jednotka z Jinců, vrtulník s hasiči-leteckými záchranáři z Prahy a požární hlídka z výcvikového táboru Jince, složená z bývalých hasičů zrušené vojenské hasičské jednotky.

„Od Nového roku, kdy byl zrušen vojenský újezd Brdy a velká část tohoto území byla nově zpřístupněna veřejnosti jako Chráněná krajinná oblast Brdy, se jedná o první zásah za účelem záchrany lidského života v této lokalitě," uvedl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Pyrotechnický průzkum

Chráněná krajinná oblast Brdy vznikla 1. ledna na území někdejšího vojenského újezdu. Pěším a cykloturistům se zatím otevřelo 20 až 30 procent území bývalého armádního prostoru. Veškeré plochy, kde už nebude působit armáda, budou pro veřejnost otevřené, až skončí povrchový pyrotechnický průzkum. Termín mají vojáci do konce příštího roku.

Hasiči v minulosti upozorňovali na to, že Brdům chybí mapové podklady, souřadnice míst pro záchranáře a je tam špatný telefonní signál; místy jsou lokality, kde nefunguje žádné spojení. Dalším velkým problémem je pyrotechnická zá­těž.

Čtěte také: Policie dostane posily, aby mohla zasahovat v Brdech