Firma vznikla na podzim roku 1990. Od samého počátku se věnuje všemu, co je potřeba k bydlení. Přibližně šest let měla obchod na náměstí Přemyslovců v Nymburce, nyní už sedmnáct let sídlí v Poděbradské ulici čp. 2216. Na začátku svého podnikání se firma zaměřovala hlavně navelkoobchodní prodej. Ovšem vývoj českého trhu a prodej některých velkých výrobních podniků zahraničním investorům donutil majitele firmy Jaroslava Drahokoupila a jeho tým změnit naprosto koncepci podnikání. Takže kromě velkoobchodu má firma také internetový obchod a nabízí kompletní služby zařízení bydlení pro každého. Ke standardní nabídce na dnes již tradiční ploše 2 tisíce metrů čtverečních v Poděbradské ulici přibylo 400 metrů čtverečních studiových ploch. Jaroslav Drahokoupil má i své nástupce. Syn Martin řídí obchod a chod firmy, syn Jaroslav se stará o investiční výstavbu.

Studio vše zákazníkovi na míru

Originalita firmy je v tom, že dokáže zákazníkovi zajistit od nového domu, po poslední kousek nábytku včetně vybavení domácnosti elektrospotřebiči a služeb bytové architektury. „Umíme ale také udělat ze starého bytu nový a podle finančních možností zákazníka jemu přímo na míru. A to se týká samozřejmě i stavebních úprav například starých bytových jader," říká Jaroslav Drahokoupil s tím, že nová koncepce firmy je postavena hlavně na službách zákazníkovi, který musí být vždy spokojený a dostane pokud možno vše, co potřebuje, aniž by musel investovat svůj čas. A pracovníci firmy jsou schopni operativně přizpůsobit nabídku nejen peněžence zákazníka, ale také reagovat na rozdílné potřeby všech věkových kategorií. „Jsme schopni navrhnout do prázdných stěn bytu vše podle představ zákazníka a hlavně co navrhneme, to také dodáme. Samozřejmostí je odvoz a montáž. Jednoduše řečeno, vy dáte klíče a přijdete do zařízeného bytu," zaručuje kvalitu svých služeb majitel firmy.

Zahraniční i domácí produkce

Z výše uvedeného vyplývá, že Dodex je schopen dodat zákazníkovi nejen nábytek na míru a podle představ zákazníka, dále kompletní vybavení kuchyní, ale také všechny druhy elektrospotřebičů, topidla a bytové doplňky. „Zákazník si z bohaté nabídky může vybrat buď domácího, nebo zahraničního výrobce," upozorňuje Jaroslav Drahokoupil. Nová filozofie firmy přímé cesty k zákazníkovi a uspokojování jeho potřeb v podobě komplexních služeb je podle majitele firmy jedinou cestou, jak se udržet na dnešním trhu. „Poté, co jsme začali jít touto novou cestou, vidím velmi zajímavý nárůst tržeb. Jsme si pochopitelně vědomi toho, že každá věc se musí doladit a dotáhnout. Je to cesta například správného výběru dodavatelů nejen výrobků, ale i služeb, rozsah produktové nabídky podle potřeb zákazníka a v neposlední řadě správná propagace firmy," ví Jaroslav Drahokoupil.

Investiční výstavba bydlete již na Vánoce

Novodobou novinkou firmy je také výstavba rodinných domů na klíč, kde na základě vzorového domu, který je vybaven kombinací moderních topných systémů (tepelná čerpadla, solární panely,…) a dalšími doplňky (bazén, sauna, vířivka, krb, pec), dokážeme ve spolupráci s projektantem a příslušnými subdodavateli vytvořit dům rodinné sídlo dle přání a představ zákazníka," uvedl Jaroslav Drahokoupil s tím, že domy od Dodexu jsou moderní, s minimálními provozními náklady.

Chováme se odpovědně

Kdo chce brát, musí také umět dávat, jak zní známé pořekadlo. A o tom v Dodexu také vědí své. Firma od svého vzniku podporuje instituce starající se o děti, ale také kulturní akce a sportovní kluby. Spolupracuje s odbornými učilišti v Nymburce a Čelákovicích při výchově mladých učňů a při rekvalifikačních kurzech pro starší, spolupořádá akce pro děti. Po letošních povodních zajistil Dodex pro občany postižených obcí zvýhodněné ceny nábytku a kuchyní. A pro své věrné zákazníky zavedl totiž systém zvýhodněného zákazníka. Zákazníka věrného, který v Dodexu nakupuje opakovaně. A pro tyto lidi má firma věrnostní karty, se kterými mohou čerpat zajímavé věrnostní slevy. Majitelé těchto karet se mohou těšit na období před Vánoci, kdy se uskuteční slosování těchto karet o velmi zajímavé ceny.