Farma rodiny Poláčkovy do cyklu Farmářských slavností nepochybně patří. Oldřich Poláček je členem už 11. generace rodu Poláčků, jehož historie na statku v Holi sahá až do 17. století.

Dnes hospodaří na 400 hektarové výměře a místní stádo holštýnského skotu čítá na 280 kusů. Místní stáj a zařízení dojírny patří k tomu nejmodernějšímu, co u nás můžete vidět. Návštěvníci se tak například dozvědí, nač má každé zvíře svůj krokoměr, nebo jak to vypadá, když stáj uklízí robot.

Farma roku

Nedávno byl na farmě vybudován i areál pro ustájení 18 koní, ve kterém probíhá hippoterapie. Farma se zaměřuje zejména na živočišnou a rostlinnou výrobu, vlastní odpad zpracovává na bioplyn a může se právem chlubit titulem Farma roku získaným v roce 2002. I sem proto Ministerstvo zemědělství ČR zve všechny, kteří se rádi seznámí s prací a životem českých zemědělců.

Program slavností je sestaven tak, aby zaujal dospělé i děti. Kromě seznámení se zdejšími zvířaty a komentované prohlídky statku, se příchozí mohou těšit na křest nového přírůstku.

Připraveny jsou i ochutnávky a kuchařská show s produkty značky Klasa. Chybět nebude ani farmářský trh místních producentů.

Pro malé i velké návštěvníky jsou připraveny kvízy a zábavné hry. Na simulátoru si mohou vyzkoušet, jak se dojí kráva, zastřílet si z luku nebo se pustit do vrhání lasa. O pestrý hudební program v průběhu celého dne se postará country trampská kapela Zlatý orel.„Přijeďte se podívat, jak se žije na venkově a přibližte svým dětem život farmářů," zve veřejnost také ministr zemědělství Marian Jurečka.

Život na venkově

„Naší snahou je propagovat české zemědělství a rodinám s dětmi ukázat, že jde o moderní a atraktivní obor " říká Ministerstvo zemědělství ČR. Farmářské slavnosti se během léta uskuteční ještě na jedné farmě v České republice.

Přijďte se i vy podívat na Farmu rodiny Poláčkovy. Akce, kterou pořádá Ministerstvo zemědělství ČR, začíná tuto sobotu od 10 hodin a vstup na celou akci je pro návštěvníky zdarma. Více informací najdete na internetových stránkách www.farmarskeslavnosti.eagri.cz

Program akce:10.30 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
11.00 VANDA A STANDA Písničky pro dětičky
11.30 ZLATÝ OREL Country trampská kapela
12.00 BUBLINKOVÁNÍ
12.30 VANDA A STANDA Hry nejen pro malé návštěvníky
13.15 ZLATÝ OREL Country trampská kapela
13.45 BUBLINKOVÁNÍ
14.15 VANDA A STANDA Písničky a tanečky
15.00 ZLATÝ OREL Country trampská kapela

Doprovodný program:• Prohlídka farmy a života na farmě se zaměřením na živočišnou a rostlinnou výrobu
• Ukázka zemědělských strojů
• Farmářský trh s regionálními prodejci, možnost zakoupení kvalitních produktů z regionu
• Ochutnávky regionálních potravin a potravin se značkou KLASA
• Kulinářská show
• Program pro děti hry, soutěže, kvízy a mnoho dalšího zaměřeného na farmaření a život na venkově (výlov rybníčku, skákání v pytli, slalom s trakařem a další)
• Hrací koutek pro děti
• Malování na obličej
• Dílničky domácí pekařství, keramická dílna, výroba šperku a další
• Hry pro dospělé simulátor dojení krávy, lukostřelba, vrh lasem na panáka a jiné