Na místě převzali za svá díla ocenění autoři z pěti evropských zemí, a to z České republiky, dále pak z Rumunska, Řecka, Slovenska, Španělska. Mezi oceněnými zazářili i žáci ze základní škol z Kladenska a Mělnicka.
Z Kladenska získali ocenění žáci - Marie Anna Krejčí ze ZŠ Pod Budčí v Zákolanech, Adéla Hanušová ze ZŠ Bratronice a Jakub Zvoníček ze ZŠ Unhošť.
Z Mělnicka byla oceněna nejvydařenější díla školáků z Kralup nad Vltavou. Ocenění získala Vanesa Louthanová ze ZŠ Komenského, název díla je Most pod vodou dále pak Lenka Pocnerová z kralupské ZŠ Třebízského s výtvorem nazvaným Park na náměstí.

Do projektu Evropa 2050 se aktivně zapojilo 75 škol ze 17 zahraničích zemí. Česká centra z pozice vyhlašovatele konference zajistila zahraniční rozměr projektu a současně jej zařadila do vlastní rozsáhlé programové nabídky, kterou připravila u příležitosti předsednictví ČR v EU.
„Záměrem bylo hovořit o budoucnosti, o Evropě. Jsme přesvědčeni, že nastupující generace má být u toho. Hlavní témata projektu – udržitelnost, kreativita a inovace se objevují v úvahách mladých lidí opakovaně,“ řekl Ondřej Černý, generální ředitel Českých center a dodal: „Projekt pomáhá zviditelnit tyto priority prostřednictvím tématu‚ budoucnost společné Evropy. Těší nás, že si na vernisáž přijeli převzít ocenění i zahraniční autoři."

Do projektu se aktivně zapojilo 11 Českých center v zahraničí. Za projektem stojí kromě Českých center, Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy a W&Art.