„Jeden ze lvů byl ukraden už podruhé, prvně to bylo asi před jedenácti lety, i tehdy o tom Boleslavský deník psal. Teď si to bohužel můžete zopakovat," uvedl Michal Ráček. Tentokrát ovšem neznámý zloděj ukradl lvy oba. Stalo se tak v noci ze soboty na neděli 17. srpna, ovšem obyvatelé domu krádež policii nehlásili.

„Podle našich zkušeností to nemá cenu. Zkoušeli jsme se informovat na městské policii, jestli by třeba nepomohly záběry z kamerového systému, ale ukázalo se, že kamery jsou namířené spíš na parkoviště u kulturního domu," vysvětluje Michal Ráček, proč o dopadení pachatelů pochybuje.

Po minulé krádeži před lety jedna ze sousedek sehnala nového lva, a nebyla to zrovna levná záležitost. Pokusí se o to zdejší obyvatelé i tentokrát? „Určitě bychom časem chtěli mít lvy nové, přece jen je to dominanta naší ulice a k Dukelské ti lvi prostě patří," doufají obyvatelé.

Jak Michal Ráček podotýká, navíc zde založili „Společenství domu 273 U dvou lvů". „Protože máme lvy i v názvu, rádi bychom je na místo vrátili. Kdy to bude, to ale nedokážu říci, přece jen to není úplně levná záležitost. Jen to usazení samo o sobě je nákladné a zdlouhavé," uzavírá jeden z okradených.