Technická správa komunikací opravy stihla dokonce dřív, než avizovala. Rekonstrukce Českobrodské ulice byla zahájena 5. března 2018 a předpokládaný termín ukončení byl listopad. V minulých letech prošly opravou dva úseky, a to mezi Rožmberskou a Broumarskou ulicí a v úseku od Broumarské až k zastávce autobusu Lomnická. 

„Přibližně do konce října budou dále probíhat dokončovací práce, především instalace veřejného osvětlení s dílčími lokálními omezeními při instalaci sloupů, ale to nebude dopravu zásadně ovlivňovat,“uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka.

„Ke krácení došlo díky urychlení prací a především spojení dvou etap. Pomohla také dřívější výstavba nového mostu přes Mlýnskou strouhu v etapě sedm, a tím i urychlení prací na poslední etapě v roce 2018. Devátou a desátou etapu máme naplánovanou na jaro příštího roku,“ dodal.

„Díky takto rozsáhlé rekonstrukci byla doprava ve východní a severní části Prahy značně komplikovaná a jsem opravdu rád, že řidiči mohou silnici začít využívat už před odjezdem na prodloužený víkend,“ uvedl náměstek pro dopravu Petr Dolínek.