Upozornila na to hejtmanka Petra Pecková, jež o víkendu nabídla na facebooku souhrn významných událostí či momentů, jež uplynulý týden přinesl v boji s koronavirem ve Středočeském kraji.

Podnětů, aby se Praha-západ a Praha-východ braly s Prahou za jeden „okres“, přišly prostřednictvím krajské infolinky i e-mailem desítky, připomněla hejtmanka. Dorazila ale i další upozornění.

„Řešili jsme na infolince 800 710 710 individuální požadavky, některé oprávněné: jako že třeba Tuklaty jsou v okrese Kolín, ale poštou spadají pod Úvaly – a ty jsou už na Praze východ,“ konstatovala Pecková. S poznámkou, že představitelé kraje se nakonec rozhodli, že žádat ministerstvo vnitra o výjimku nebudou. „Po analýze situace, konzultaci s odborníky a policií,“ upřesnila.

V souvislosti s kontrolami dodržování omezení také upozornila na sdělení ředitele středočeské policie Václava Kučery, že lidé se k policistům chovají slušně. „Ujistil, že problémy nikde nezaznamenali, chválil Středočechy, že jsou až na výjimky opravdu rozumní a svůj hněv si na policisty nevylévají,“ tlumočila Pecková jeho slova. „Tak myslím, že to společně vydržíme – a děkuji vám za trpělivost,“ uvedla na sociální síti.