Teď bude na něm, aby ze všech čtrnácti žen vybral tu, které se povedlo změnit se nejvýrazněji. Proto se dámy schází dnes v Praze, kde jim stylista vytvoří nový účes, aby proměna byla dokonalá. Za Středočeský kraj se do soutěže přihlásila pětapadesátiletá Hana Cihlářová a za Prahu pětatřicetiletá Kateřina Čelakovská. Jejich úspěchy, cvičení, nový přístup i drobné přešlapy s nimi po celou dobu sleduje i Pražský deník.

Těsně před vyhodnocením soutěže by se zdálo, že ženy se snaží honem nahnat, co za tři měsíce nestihly, ale není tomu tak. „Žádné strategické rychlé hubnutí neděláme, neboť by to mělo jojo efekt a to my samozřejmě nechceme," řekla Kateřina Čelakovská, která je nejvíce v kontaktu 
s finalistkou Monikou, která zastupuje západní Čechy.

Některé další účastnice prý finišují, aby do vyhlášení byly ještě více fit. Své dojmy si pak sdílejí na společné webové stránce. Katka si je ale jistá, že do detoxu ani hladovění aktuálně nepůjde, protože to dělá hlavně pro sebe. „Jím tak, jak jsem se teď naučila. Minulý týden se ke mně nastěhovaly dvě spolužačky a úžasně vaří, takže mám pravidelné obědy a večer saláty či zeleninové polévky," prozradila.

Díky ale této návštěvě Katka více jí zeleniny, kterou zrovna nemusí. Její přítelkyně ji ale nešetří, takže když se Katka ze srandy šklebí, hned se jí smějí. „Zrovna včera Ivanka vařila nějakou šílenou zeleninovou polévku. Kromě papriky tam bylo snad všechno. Snědla jsem to, ale už jsem si nepřidala," popsala.

Aspoň trochu odpočinku

Poslední týdny ale byly pro Katku ne úplně příznivé, protože prý hřešila a necvičila. „Musím máknout, ale protože se připravuju na státní zkoušky, je to dost těžké. Chodím ještě do práce a učím se do noci, takže jsem si pro teď musela zakázat veškerou zábavu," připustila. Nicméně příští týden jde na svatbu svojí sestřenici, takže si alespoň trochu odpočine a dopřeje si malý oddech od učení.

Potom bude mít snad i více času na pohyb, ráda chodí běhat, ale časově to teď tolik nezvládá. Dokonce v jejich domě dlouho nejezdil výtah, takže musela šlapat i po schodech do čtvrtého patra. Když něco zapomněla, dala si to denně hned několikrát. „Bohužel už nám výtah jezdí, ale snažím se chodit stále pěšky. Je pravda, že když mám tašky s nákupem, tak se svezu, ale jinak jdu po svých," přiznala.

Nový zdravý životní styl si chce Katka udržet i po skončení reality show Fit s Deníkem. „V určitých věcech jsem dost stereotypní, a pokud na něco najedu, tak to držím. Vyhovuje mi, že nejsem nucená do jídla, které nejím. Pravidelnost v jídle je důležitá, vyhovuje mi to a myslím, že to vydržím," zhodnotila Kateřina.

Kromě pondělního závěrečného měření finalistky už plánují, že se potkají zase v září, aby zhodnotily, zda se jim daří navázat na to, na co si zvykly. Jednu slabinu už Katka ale vidí teď. Miluje gumové medvídky a nedávno jich dostala celý pytel, takže neručí za sebe, až ho otevře, za jak dlouho je všechny sní.