V posledních dvou jmenovaných pro zákazníky, kteří jsou zároveň zapojeni ve věrnostním programu, připravili i nadstandardní servis. „Těšit se můžete na balení dárků zdarma, drobné občerstvení a další služby. Registrace do programu je možná na místě a je zdarma,“ sdělila pracovnice informací. Prodlouženou otevírací dobu mohou ve všech čtyřech centrech nakupující využít ještě dnes.

Sobotní objednávky vydají na Štědrý den

Ze hry ještě nejsou ani eshopy, jež mají odběrné místo v Praze. Například výdejna Alzy v Holešovicích bude fungovat 24. prosince dopoledne, vyskladnění na Štědrý den u objednávek zaslaných do 23. prosince garantuje obchod s oblečením Urbanstore. A kupříkladu Košík.cz bude zboží rozvážet ještě 24. prosince do 13. hodin. Pokud nebudou už termíny dopravy obsazené, je možné odeslat objednávku v 9 hodin ráno, a po obědě bude nákup doma.

Kdo nestihne ani to, nemusí zoufat, že svým nejbližším nadělí něco ze sortimentu nejbližší večerky nebo benzinky. I hodinu před večeří se dá sehnat dárek, na němž časovou tíseň vůbec nikdo nepozná.

Například v e-shopu Národního divadla lze vybírat skoro ze dvou desítek předem sestavených balíčků vstupenek. Některé jsou zaměřené na konkrétní žánr, jiné pojí společné téma představení, v dalších naleznete od každého něco. Kdo stihne vstupenky zakoupit do 23. prosince na pokladně Národního divadla, dostane je dárkově zabalené, ostatní se musí spokojit s elektronickým poukazem.

Poukázky v kurzu

Podobnou nabídku mají Městská divadla pražská. Tam si dokonce obdarovaný může sám vybrat, na jaké představení a kdy vyrazí.

Dárek pořídíte i na webu pražské zoologické zahrady. Nemusí jít nutně jen o permanentku, v nabídce je setkání s lachtany, krmení velbloudů, výroba sloního papíru či možnost stát se na jeden den chovatelem.

Ostatně poukázek všeho druhu se s nadcházejícími svátky prodává víc a víc. To pociťují i na serveru Slevomat. „Zájem se v těchto dnech přesouvá ke kategorii poukázek a voucherů. Největší prodeje zaznamenávají tradičně masáže, wellness balíčky a saunování. Nebo pro dámy zkrášlovací poukazy jako péče vizážisty, kadeřníky a podobně,“ prozradila ředitelka společnosti Marie Havlíčková. To podle ní potvrzuje i fakt, že dárky na poslední chvíli shánějí hlavně muži.