"Touha po moci - příznak nemoci" nebo třeba "Je to pravda, je to tak - vládne nám tu Stbák" byla hesla, která si demonstranti přinesli. Přelepená ústa měla symbolizovat neochotu premiéra v demisi k dialogu. Jeden z organizátorů Mikuláš Minář vystoupil s "němým projevem", kdy lidem ukazoval papíry s nápisy. Na těch stálo, že Babiš lže, likviduje nezávislou policii a odmítá veřejnou debatu. Některé nápisy odměnili lidé potleskem. "Toto byla ta nejzajímavější diskuse, kterou kdy kdo s naším premiérem vedl," řekl pak Minář. "Děkuji, že se nebojíte říct nahlas svůj názor," dodal v nadsázce.

"Jsme zklamaní! Andrej Babiš o nás řekl: ´…tito lidé nechtějí vést debatu a argumentovat. Já s tím nemám problém.´ Vyzvali jsme ho tedy k veřejné diskusi Za účasti veřejnosti a novinářů. Naši výzvu nejprve přijal a pozval nás na Úřad vlády. Posléze se však ukázalo, že ji ve skutečnosti odmítl," uvedli organizátoři na své facebookové pozvánce na akci.

"Je ochoten se sejít pouze bez novinářů a veřejnosti – za zavřenými dveřmi. Člověk, který se zaklíná transparentností, tak již počtvrté odmítl transparentně odpovědět občanům na jejich otázky. Káže vodu a pije víno. Proč se bojí konfrontace se studenty? Proč se bojí kamer? Bojí se také pravdy? Nemá co odpovědět? Neumí? Nechce? Nemůže? Nedokáže?," kladou spoustu otázek.

Mluvčí vlády Peterová řekla, že Babiš si s jedním z organizátorů Milionu chvilek pro demokracii už poměrně dlouho dopisuje. "Sjednávají si schůzku, ale vždycky to nějak ze strany toho organizátora padne, pokud vím," uvedla. "Měli podmínky, že to chtěli před novináři a mezi lidmi, nějak se to dohaduje," doplnila. Odmítla, že by se premiér nechtěl bavit s lidmi, poukázala na jeho setkání s občany při cestách vlády do krajů.

Iniciativa Milion chvilek pro demokracii pořádala demonstraci proti Babišovi v Praze a dalších městech i v dubnu.