„Díky této nové cyklostezce dojde ke scelení hlavní nadnárodní a národní trasy Labská stezka v úseku Kostelec nad Labem Kolín o délce 70 kilometrů," uvedl středočeský hejtman Miloš Petera. Cyklostezka se tak propojí se systémem cyklostezek v úseku Nymburk Poděbrady.

Stezka pro cyklisty i bruslaře

Podle předběžného záměru projektu bude cyklostezka dlouhá 19,5 kilometru, celkové náklady na její přípravu a realizaci jsou odhadovány na 127 milionů korun. Podle vedení kraje by měla být z části cyklostezka financována z evropských peněz a dotací Státního fondu dopravní infrastruktury.

Po již vybudovaných trasách v okolí Čelákovic jezdí kromě cyklistů také lidé na kolečkových bruslích, koloběžkách a vyskytují se zde i pěší a rodiče s kočárky. Podle čelákovické radnice jsou cyklostezky zvláště za slunečních dnů velmi zaplněné, což je pro lidi i nebezpečné.

„Někteří bruslaři zde jezdí velmi rychle. Kdyby jim nečekaně vešlo dítě do cesty, tak se mu nestačí vyhnout," obává se čelákovický starosta Josef Pátek. Město chce proto v budoucnu udělat dva ovály okolo atletického stadionu, kde by mohli bruslaři trénovat a jezdit rychle.

Čtěte také: Čelákovice uvidí nejstarší knihu o své historii ve vitríně za miliony