"My jsme vydávali upozornění, že lidé jezdí po stavbě a snažili jsme se na to upozorňovat na facebooku nebo prostřednictvím médií, ale tomu se nedá zabránit. Ta cyklostezka je tak pěkná, že láká tisíce lidí. Některé úseky jsou už převzaté, jsou tam už jen mírné nedodělky," uvedl Kořen.

Výstavba než čtrnáctikilometrové asfaltové cyklostezky podle něj vyšla zhruba na 150 milionů korun. Většinu nákladů pokryla evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Jde o společný projekt obcí na trase cyklostezky, který byl rozdělený do čtyř částí.

Cyklostezka vede přes Všestary, Strančice, Světice a Říčany do pražských Kolovrat, kde má do budoucna navázat na síť pražských cyklotras.

Jenom na území Říčan cyklostezka měří přes 5,5 kilometru. Na její trase je vedle odpočinkových míst i řada mostů či jiných zajímavostí. Neobvyklý je třeba dřevěný chodník od hráze Mlýnského rybníka v Říčanech k frekventované silnici 101, kterou cyklisté nově podjíždějí.

Některé zastávky mají pikniková místa s ohništěm a posezením, dětské herní prvky nebo takzvané servis pointy, kde so lidé mohou dofouknout kola nebo provést jednoduché opravy.