„V neděli odpoledne přijal dispečink linky 155 výzvu k výjezdu ke sražené cyklistce osobním autem na Berounsku. Záchranáři po příjezdu zahájili okamžitě resuscitaci, která i přes jejich maximální snahu nebyla úspěšná a lékař konstatoval smrt," uvedla k tragické dopravní nehodě tisková mluvčí Zdravotnické záchranné stanice Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Podle probíhajícího policejního vyšetřování to vypadá, že cyklistka svým životem zaplatila za svoje pochybení. Podle policie překřížila jedoucímu osobnímu automobilu jízdní dráhu, aniž by se předem rozhlédla a dala znamení o chystané změně směru své jízdy.

Pro cyklisty se povětšinou srážka s osobním autem či pád z kola stává smrtelným. Přitom je v dnešní době na trhu už spousta zboží, kterým se dá riziko těžkého ublížení na zdraví předejít. K nim patří především bezpečnostní přílby a reflexní pásky.

Cyklista má být ohleduplný k provozu

„Cyklisté by si měli uvědomit, že při střetu s vozidlem, které jede vysokou rychlostí, mají na přežití téměř nulovou šanci. V létě jich denně na silnicích potkávám desítky a vidím, jak svým neuváženým počínáním často dostávají do krizových okamžiků nejen sebe, ale i řidiče a ostatní účastníky silničního provozu. Je škoda, že je u nás tak málo použitelných cyklostezek," poznamenal k nehodě Ivan Kaucký.

Každý, kdo nasedne na jízdní kolo, by měl být maximálně opatrný a měl by počítat s tím, že i sebezkušenější řidič nemusí včas zareagovat na nepředvídatelný manévr, který cyklista provede.