Více než třetina hlasů je zatím sečtena v Mladé Boleslavi. To, jak ČSSD ve městě dopadne, netrpělivě očekává zhruba pětadvacet členů.

Téměř to vypadá, že kancelář Jana Hamáčka je nafukovací. Aby také ne. Oválný stůl v zasedací místnosti je plně obsazen. Oči politiků jsou jako přilepené k velkoplošné televizi, kde sledují průběžné výsledky a porovnávají hlasy.

Mladoboleslavská ČSSD při čekání na výsledkyKaždý se snaží o zjištění co nejaktuálnějšího zpravodajství. V pohotovosti jsou nejen mobily s připojením na internet, ale také tablety.

Karel Horčička, kandidát na primátora Mladé Boleslavi a lídr oranžové strany, tiskne v ruce mobilní telefon a tváří se zamyšleně. „Zatím je předběžné hodnotit výsledky. Byl bych ale spokojený, kdyby pro nás hlasovalo tolik lidí, jako při minulých komunálních volbách. Tehdy jsme dostali téměř 24 procent," řekl radní Středočeského kraje.

Se spolustraníky očekává výsledky zhruba od půl třetí. Stejně jako Jan Hamáček předpokládá, že kolem osmé večerní by mohlo být již jasno a téměř rozhodnuto. „V tomto volebním období jsme měli devět mandátů. Pokud by bylo stejně či o nějaký post více, považoval bych to za úspěch," odhaduje Karel Horčička, který svůj hlas do urny vložil již včera.

S kým by ČSSD případně vytvořila koalici, je zatím nejisté. Karel Horčička se netajil tím, že všechny předběžné dohody jsou zbytečné, dokud nejsou sečtené všechny hlasy.

„Výsledky voleb jsou jedna věc, ale to nejtěžší nás čeká až příští týden, tedy vyjednávání s konkrétními stranami," dodal Jan Hamáček.