Nové jméno by měla dostat zmíněná Wolkerova ulice ve Švermově, a to po motyčínském rodákovi a vynikajícím fotbalistovi Josefu Pletichovi (1902 - 1951, byl odchovanec SK Motyčín, hráč SK Kladno, SK Viktoria Žižkov, SK Slavia Praha, devětkrát nastoupil za československé národní mužstvo).

Druhá změna se týká ulice Úzká ve švermovské části Korea. Nově by nesla název Propojovací. Úzká ulice 
v Kladně-Dubí zůstane zachována.

Zákon stanoví, že kvůli elektronizaci veřejné správy a zadávání informací do systému Registru územní identifikace, adres a nemovitostí, musí být názvy ulic v rámci každé obce zcela jednoznačné.

Administrativní zátěž

Po sloučení někdejšího Kladna a tehdy ještě samostatných obcí Švermov a Dubí ale nedošlo 
k přejmenování mnoha ulic a náměstí, které dodnes nesou stejné názvy. To způsobuje komplikace návštěvníkům Kladna a také dopravcům při doručování zboží.

Přejmenování ulic však sebou přináší i určitou administrativní zátěž, především změnu všech dokladů pro rezidenty i firmy, které mají v lokalitě své sídlo. „Přejmenování proto vždy podmiňujeme souhlasem občanů i firem, kterých se změna dotýká a působíme jim příkoří," uvedl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Po projednání s lidmi v uvedených lokalitách radní města schválili návrhy na změnu duplicitních názvů ulic Wolkerova a Úzká a materiály předložili zastupitelům, ke schválení.

Magistrát rovněž nabízí rezidentům z ulic, jichž se změna adresy dotkne, pomoc při vyřizování výměny dokladů, tedy například nových občanských průkazů, technických průkazů nebo změn adres provozoven. V příštích měsících by mohlo přejmenování ulic pokračovat.

Čtěte také: Mělnický most ponese jméno Václava Havla až po generálce